A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

Склад, положення, регламент

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 жовтня 2004 р.  № 1378
 

ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про громадську раду при центральному, місцевому
органі виконавчої влади
 

1. Громадська рада є консультативно-дорадчим органом, який утворюється при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевій державній адміністрації з метою здійснення координації заходів, пов‘язаних із забезпеченням проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики.

2. У своїй діяльності громадська рада керується Конституцією України та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, Порядком проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, рішеннями органу виконавчої влади, при якому вона утворена, а також цим Положенням.

3. Основними завданнями громадської ради є:

сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами;

забезпечення врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання рішень центральних і місцевих органів виконавчої влади.

4. Громадська рада відповідно до покладених на неї основних завдань:

готує і подає пропозиції до орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю;

подає пропозиції щодо строків проведення публічних громадських обговорень;

подає пропозиції щодо проведення консультацій з громадськістю з питань, не передбачених орієнтовним планом;

розробляє та подає на розгляд пропозиції до плану проведення консультацій з громадськістю за визначеною тематикою із зазначенням переліку питань, строків та етапів, порядку оприлюднення інформації про проведення консультацій та врахування їх результатів;

здійснює інші заходи щодо організації та проведення консультацій з громадськістю згідно з Порядком проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;

опрацьовує отримані за результатами проведення консультацій з громадськістю пропозиції і зауваження з питань формування та реалізації державної політики і подає їх в установленому порядку відповідному органу виконавчої влади;

систематично інформує громадськість, зокрема через засоби масової інформації, про свою діяльність, прийняті рішення та стан їх виконання.

5.  Громадська рада з метою виконання покладених на неї завдань має право:

отримувати в установленому порядку від відповідного органу виконавчої влади інформацію, необхідну для своєї роботи;

утворювати постійні та тимчасові робочі органи (комітети, комісії, експертні групи) відповідно до напрямів роботи ради;

залучати до своєї роботи представників органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, вітчизняних і міжнародних експертних та наукових організацій (за згодою їх керівників), а також окремих фахівців;

проводити асамблеї, конференції, збори.

6. До складу громадської ради включаються представники громадських організацій, професійних спілок та інших об‘єднань громадян, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації.

До складу громадських рад при Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласних державних адміністраціях включаються по одному представнику від громадських рад при райдержадміністраціях, а також громадських організацій, професійних спілок та інших об‘єднань громадян, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації.

До складу громадських рад при Київській та Севастопольській міськдержадміністраціях включаються по одному представнику від громадських рад при райдержадміністраціях у мм. Києві та Севастополі відповідно, а також громадських організацій, професійних спілок та інших об‘єднань громадян, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації.

7. Громадську раду очолює голова, який обирається членами ради строком на два роки.

Голова громадської ради має заступників, які обираються з числа членів ради за його поданням.

8. Голова громадської ради:

організовує діяльність ради;

скликає та організовує підготовку засідання ради;

підписує документи від імені ради;

представляє раду у взаємовідносинах з органами виконавчої влади, об‘єднаннями громадян, органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації.

9. Рада провадить свою діяльність відповідно до затверджених нею планів роботи. Основною формою роботи громадської ради є засідання, які проводяться в міру потреби, але не рідше ніж один раз на квартал.

Засіданням громадської ради є правоможним, якщо на ньому присутні не менш як половина її членів.

У засіданнях громадської ради можуть брати участь керівники центральних і місцевих органів виконавчої влади.

10. Рішення громадської ради є правочинним, якщо воно приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

Рішення ради мають рекомендаційний характер.

11. Для організаційного забезпечення своєї роботи громадська рада може утворювати робочий орган — секретаріат.

Порядок роботи секретаріату визначається громадською радою.

12. Забезпечення секретаріату громадської ради приміщенням, засобами зв’язку, створення необхідних умов для роботи ради та проведення її засідань здійснює відповідний орган виконавчої влади.

 

ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ про громадську раду при центральному, місцевому органі виконавчої влади


Регламент установчих зборів щодо обрання нового складу громадської ради при полтавській районній державній адміністрації

Стаття 1. Загальні положення

1. Порядок проведення Зборів визначається Типовим положенням про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 з внесеними змінами та доповненнями та цим Регламентом.

2. Засідання Зборів є відкритим.

3. Право голосу на Зборах мають лише уповноважені представники інститутів громадянського суспільства (далі – ІГС), які зареєструвались для участі у зборах та отримали мандати для голосування.

Інші учасники зборів мають право спостерігати за перебігом Зборів, здійснювати фото- та відео- фіксацію перебігу зборів без права голосу.

4. Збори проводяться у такому порядку:

- обираються головуючий та секретар;

- обирається лічильна комісія;

- затверджується порядок денний;

- затверджується регламент Зборів;

- представляється інформація ініціативної групи про проведену роботу з підготовки Зборів для обрання громадської ради;

- заслуховується звіт голови громадської ради попереднього скликання про проведену роботу;

- визначається кількість членів нової громадської ради ;

- обираються члени громадської ради на наступні два роки;

- вирішуються інші питання у межах компетенції Зборів.

Стаття 2. Порядок обрання робочих органів Зборів

1. Кандидатури для обрання до складу робочих органів Зборів пропонуються з числа уповноважених представників ІГС учасниками Зборів з правом голосу.

2. Будь-який уповноважений представник ІГС має право висунути свою кандидатуру для обрання до складу робочих органів Зборів.

3. Особа, яка висунута для обрання до складу робочих органів Зборів, має право заявити про зняття своєї кандидатури. Така заява приймається без обговорення та голосування.

4. Головуючий та секретар Зборів обираються з числа уповноважених представників ІГС відкритим голосуванням.

5. По усіх кандидатурах, висунутих для обрання головуючим та секретарем Зборів, проводиться відкрите голосування. Обраними вважаються особи, які набрали найбільшу кількість голосів.

6. Лічильна комісія обирається у кількості 7 осіб відкритим голосуванням.

Стаття 3. Повноваження Зборів та порядок проведення

1.Збори:
- затверджують порядок денний;

- заслуховують звіт голови громадської ради попереднього скликання про проведену роботу;

- визначають кількість членів Громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації на наступні два роки, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996;

- обирають членів громадської ради на наступні два роки;

- вирішують інші питання у межах компетенції.

2. При проведенні голосування пропозиції голосуються по мірі надходження із першим винесенням на голосування пропозиції, що надійшла першою.

3. Проект порядку денного є переліком питань, які пропонуються для розгляду на засіданні Зборів із зазначенням черговості їх розгляду. Порядок денний затверджується шляхом голосування простою більшістю голосів уповноважених представників.

4. Проект порядку денного ставить на голосування головуючий на зборах для прийняття за основу.

5. Порядок денний вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини уповноважених представників, присутніх на Зборах.

6. Для заслуховування звіту голови громадської ради попереднього скликання про проведену роботу відводиться не більше 15 хв., для виступів – до 5 хв., для інформацій – до 2 хв., для запитань – до 1 хв.

7. Виступ одного уповноваженого представника з одного і того ж питання більше двох разів не допускається.

8. Учасники Зборів можуть ухвалювати ліміт часу на розгляд кожного питання. Учасник Зборів може внести пропозицію про припинення обговорення питання. У цьому разі головуючий інформує присутніх про кількість бажаючих, які ще заявили про свій намір виступити, після чого ставить пропозицію про припинення обговорення на голосування.

9. Пропозиції про надання слова можуть подаватись як у письмовому вигляді на ім’я голови зборів, так і шляхом підняття руки.

10. Уповноважений представник може внести пропозицію про зупинення обговорення по питанню. Голова Зборів у такому випадку інформує присутніх про кількість кандидатів на виступ, після чого ставить пропозицію про припинення обговорення на голосування.

11. Обговорення припиняється, якщо за дане рішення проголосувала проста більшість зареєстрованих на зборах уповноважених представників.

12. Кількість членів громадської ради визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 та пропозицій уповноважених представників шляхом голосування простою більшістю голосів.

13. Всі рішення Зборів оформлюються протоколом та підписуються головою Зборів та секретарем.

Стаття 4. Порядок голосування для обрання членів громадської ради.

1. Кількість членів громадської ради визначається учасниками Зборів шляхом відкритого голосування, але не може бути більш як 35 осіб, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996.

Варіант 1.

1. Персональний склад громадської ради визначається відкритим голосуванням по кожній висунутій кандидатурі шляхом рейтингового голосування за осіб, які особисто присутні на Зборах та кандидатури яких внесені інститутами громадянського суспільства. Голосування відбувається шляхом підняття мандата за кандидата у члени громадської ради, при чому кількість голосів ЗА не обмежується.

2. За результатами підрахунку голосів визначається рейтинг усіх кандидатів – лічильною комісією складається список кандидатів у порядку зменшення кількості поданих за них голосів. Кандидати, які очолюють цей список, у кількості, що дорівнює встановленому кількісному складу громадської ради, вважаються обраними до ради.

3. Якщо внаслідок рівної кількості голосів, поданих за кандидатів, список буде містити більше кандидатів, ніж встановлена кількість членів громадської ради, організовується додатковий тур голосування за кандидатів, що набрали рівну кількість голосів.

Варіант 2.

1. Персональний склад громадської ради визначається шляхом голосування одночасно по всіх особах, включених у бюлетень для голосування, при якому особа, яка голосує, має віддати свій голос тільки за таку кількість кандидатів, скільки є вакантних місць для обрання.

2. За результатами підрахунку голосів визначається рейтинг усіх кандидатів – лічильною комісією складається список кандидатів у порядку зменшення кількості поданих за них голосів. Кандидати, які очолюють цей список, у кількості, що дорівнює встановленому кількісному складу громадської ради, вважаються обраними до ради.

3. Якщо внаслідок рівної кількості голосів, поданих за кандидатів, список буде містити більше кандидатів, ніж встановлена кількість членів громадської ради, організовується додатковий тур голосування за кандидатів, що набрали рівну кількість голосів.

Стаття 5. Визначення установчими зборами дати першого засідання новообраної громадської ради.

1. Дату, час і місце проведення першого засідання визначає новообрана громадська рада за поданням головуючого на установчих зборах.

2. Перше засідання новообраної громадської ради проводиться після підписання головою райдержадміністрації відповідного розпорядження про обрання громадської ради.

Стаття 6. Порядок оприлюднення результатів голосування

1.Результати голосування оприлюднюються на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації та у засобах масової інформації у термін, що не перевищує двох робочих днів з моменту завершення підрахунку голосів.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора