A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

Полтавський район туристичний

СІЛЬСЬКИЙ ЗЕЛЕНИЙ ТУРИЗМ – ПЕРСПЕКТИВНИЙ НАПРЯМ РОЗВИТКУ ДЛЯ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ

 

На сучасному етапі розвитку туризму в нашій державі активного розвитку набуває сільський зелений  туризм. Цей вид діяльності пов'язаний з організацією відпочинку туристів у сільській місцевості, їх перебуванням у будинку сільського господаря й використанням природних і культурних ресурсів місцевості.

Центральною фігурою в організації відпочинку на селі є сільська родина, яка веде особисте селянське господарство в селі та здійснює надання послуг у сфері сільського туризму — забезпечує туристів житлом, харчуванням, знайомить із місцевими визначними місцями, культурою і традиціями даного регіону.

У законодавстві України сільський зелений туризм розглядається як одна із послуг, що може надаватися в рамках господарської діяльності особистих селянських господарств. За Законом України "Про особисте селянське господарство" від 15 травня 2003 року, відзначається, що це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і спільно проживають. Члени особистого селянського господарства здійснюють діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, дотримуючись вимог цього Закону  та законів України. Діяльність, пов'язана з веденням особистого селянського господарства, не відноситься до підприємницької діяльності.

Особи, які ведуть особисте сімейне господарство і надають послуги у сфері сільського зеленого туризму не підлягають державній реєстрації як фізичні особи-підприємці, а також не зобов'язані створювати юридичні особи. Таке правове регулювання туристичної діяльності у цих господарствах є визначальним для вирішення питання щодо оподаткування одержаних доходів, надання кредитів, пенсійного забезпечення і соціального страхування.

На території Полтавської області та Полтавського району зокрема, такий вид туризму можливо розглядати як один із перспективних напрямів збільшення надходжень до бюджетів сільських домогосподарств. Розвиток даної галузі туризму сприятиме розвитку традицій, культури регіону, мистецтва, народних промислів і разом з природно рекреаційним чинником надасть нашому регіону привабливості для відпочиваючих, як з України так і з - за кордону. Іноземців приваблюватиме етнокультура села, а жителі урбанізованих українських міст поряд з ознайомленням з давніми традиціями власного народу отримають можливість відчути особливість сільського життя. Поряд з цим сільське населення району отримає реальні доходи від таких видів діяльності: облаштування туристичних маршрутів, облаштування й експлуатація стоянок для туристів, робота гідом чи екскурсоводом, транспортне обслуговування туристів, єгерська діяльність (полювання, аматорське та спортивне рибальство),
кулінарні послуги, народні промисли, виробництво та реалізація туристам екологічно чистих продуктів харчування, реалізація туристам ягід та грибів.

Тож з метою розвитку та популяризації туристично – рекреаційного потенціалу Полтавської області, налагодження ділових контактів між органами влади і підприємствами туристичної сфери у відповідності  до Обласної програми розвитку туризму і курортів на 2016 – 2010 роки в жовтніцього року відбулась ХІ Міжрегіональна виставка – тур салон «Відпочивайте на Полтавщині». В рамках даного заходу Полтавський район презентував свої туристично – рекреаційні можливості. Туристичне різнобарв’я району відобразилось  через колоритні експонати районного музею Рушника(директор Решітник Я.В.), неперевершенийсмак олії виготовленої за стародавніми технологіями в інтерактивному музеї олії (директор Білокінь О.В.), насичені життєвою мудрістю вироби з дерева, майстра Юхна І.О., креативних майстер класів, по виготовленню ляльок - мотанок, оберегів для дому та виробів зі стрічок в національних кольорах (майстрині Полтавської районної ЦБС). Вражали своєю неповторністю та гостинністю зелена садиба «Золота сота» та  туристичний табір активного відпочинку «Сенегал».

Успішним продовженням презентації був міжрегіональний стартап на тему: «Успішні проекти, досвід та перспективи розвитку сільського туризму в Полтавському районі»в ньому взяли участь не лише постійні учасники заходів такого типу, а й всі бажаючі з інших районів та областей, що бажали ознайомитись з напрацюваннями Полтавського району, а також налагодити туристичні партнерські зв’язки.

В результаті зустрічі було досягнуто висновку, що зелений туризм на даний час являється одним з перспективних напрямків розвитку нашого  регіону, саме він може допомогти невеликим селам і селищам стати більш економічно привабливими, адже саме вони притягують своєю самобутністю, колоритністю і значним потенціалом рекреаційних ресурсів.

 

 

Савченко С.М. головний спеціаліст відділу культури і туризму Полтавської райдержадміністрації

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора