Полтавська область

5 туристичних магнітів Полтавського району

5 туристичних магнітів Полтавського району:

1. „Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського” (м. Полтава, вул. Конституції, 2).

Будівля музею – пам’ятка архітектури національного значення: значний науково-культурний центр в стилі українського модерну, відкритий у 1891 році; фонди музею зберігають найбільшу для Полтавської області колекцію експонатів  старожитностей (300 тис. од.); музей є одним із найвідвідуваніших туристичних об’єктів Полтавської області.

2. Державний історико-культурний заповідник „Поле Полтавської битви” (м. Полтава, вул. Шведська Могила, 32).  Музей розташований безпосередньо на території, де відбулася Полтавська битва 27 червня 1709 року - подія європейського масштабу, учасниками якої стали російська армія Петра I, шведська армія Карла ХІІ та українське козацьке військо під керівництвом гетьмана Івана Мазепи. Загальна площа Державного історико-культурного заповідника „Поле Полтавської битвиˮ 720 га. Унікальна колекція зброї, документів 18 ст, предметів живопису, побуту, археології, картографічний матеріал періоду Північної війни. У музеї діють технології доповненої та віртуальної реальності.

3. Національний музей-заповідник українського гончарства (Полтавський район, смт Опішня, вул. Партизанська, 102). Музей-заповідник постає Всеукраїнським центром дослідження, збереження й популяризації гончарської спадщини України. У 1995 року відкрито Науково-дослідницький центр музею-заповідника, аналогів якому немає в жодному іншому музейному закладі як України, так і поза її межами. Музей-заповідник володіє найбільшою в Україні колекцією творів народних майстрів-гончарів та художників-керамістів (близько 55000).

В межах музею-заповідника існує Колегіум мистецтв (навчальний заклад) та Інститут керамології (науково-дослідна інституція). Щорічно проводиться Фестиваль гончарства „Здвиг”.

4. Історико-культурний заповідник „Більськ” (Полтавський район, смт Котельва, вулиця Покровська, 13).

Більське городище VІІІ – ІІІ ст. до н. е. є унікальним археологічним об’єктом культурної спадщини України. Пам’ятка визнана вченими найбільшим укріпленим поселенням у Європі доби раннього залізного віку. 15 квітня 2005 року було створено комунальну установу „Історико-культурний заповідник „Більськ”. На городищі постійно проводяться різнопланові тематичні екскурсії, можливі послуги зі створення умов для організованого туризму та відпочинку. Починаючи з 2017 року, влітку на території Більського городища проводиться масштабний етно-фестиваль „Гелон-фест”.

5. Нематеріальна культурна спадщина, традиційна вишивка білим по білому. Наприкінці ХІХ століття Решетилівка офіційно стала одним із центрів-осередків народного ткацтва, килимарства та вишивання в Україні. У 1905 році у Решетилівці заснували артіль з вишивання та гобеленства – Решетилівський ткацький навчально-показовий пункт,  на базі якого у 1922 році утворилася художньо-промислова артіль «Троянда» з вишивальним цехом, а з 1926 року – артіль ім. Клари Цеткін.Починаючи з 1992 року проводиться щорічний обласний фестиваль «Решетилівська весна», під час якого майстрині вишивки діляться своїми навичками з молоддю та аматорами. Вони є постійними учасниками закордонних, міжнародних, всеукраїнських виставок, конкурсів.

Решетилівський музей ткацтва і вишивки є зберігачем кращих здобутків решетилівських майстрів. Тут можна дізнатися про історію ткацтва і вишивки Решетилівського краю від найдавніших часів до сучасності. Окрасою музею, починаючи з 2004 року, є килим лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, заслуженого майстра народної творчості, кавалера Ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, члена Національної спілки художників України, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Надії Бабенко, виконаний як копія з килима «Древо життя». Починаючи з 1969 року знаходиться у Нью-Йорку, в фойє ООН. Ще дві копії цього килима зберігаються Полтавському краєзнавчому музеєві та в посольстві України в Канаді.