A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Полтавська Районна Державна Адміністрація
Полтавська область, Полтавський район

Культура

ВІДДІЛ ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

     Полтавський район має особливий колорит, адже наш край – духовна скарбниця та благодатнее поле для мистецької діяльності.

        Напрямками роботи відділу у сфері культури є: координація діяльності закладів культури району; організація роботи по відродженню національної культури, традицій народу; створення сприятливих умов для розвитку народної творчості; організації фестивалів, свят, виставок майстрів декоративно–ужиткового мистецтва; вирішення питань з покращення матеріально-технічної бази та надання методичної допомоги.

       Одним із завдань відділу є забезпечення реалізації державної політики в галузі культури та охорони культурної спадщини на території Полтавського району.

Відділ освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації очолює начальник Веретільник Наталія Володимирівна.

Особистий прийом громадян начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації здійснюється кожної середи місяця з 14:00 до 17:00.

Наша адреса: 

36000 вул. Шевченка, 7

м. Полтава, Полтавський район

0 (532) 561615

 

Графік роботи відділу:

понеділок – четверг з 09:00-18:00

п’ятниця з 09:00-17:00

вихідні: субота, неділя

 

 

ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ

Сучасний районний будинок культури з 2003 року розташований у передмісті Полтави за адресою:с. Щербані, вул. Центральна, 1.

 

Основними напрямками роботи районного будинку культури є задоволення духовних потреб, створення умов для розвитку ініціативи, творчості населення, організації активного відпочинку, розширення реальних можливостей для всебічного розвитку особи.

Полтавський районний будинок культури здійснює свою діяльність диференційовано, із врахуванням запитів і потреб населення, національних, професійних, вікових, загальноосвітніх та інших особливостей.

Одним із головних завдань роботи є збереження і розвиток української культури, а також культур інших національних груп, що проживають на території України.

Творчий склад працівників використовує всі наявні засоби, форми і методи виховної та культурно-масової роботи.

Творчий колектив працівників районного будинку культури протягом року здійснює значний обсяг культурно-творчої роботи:

проводить культурно-масові заходи,організовуючи проведення свят обласного та районного значення : відзначення державних та професійних свят, проведення тематичних масових заходів, вшанування знаменних дат, організацію масових народних гулянь, ювілейних вечорів, фестивалів та конкурсів;

сприяє участі кращих колективів та окремих виконавців у Всеукраїнських та міжнародних конкурсах та фестивалях;

забезпечує роботу гуртків художньої творчості для всебічного розвитку населення Полтавського району;

сприяє підвищенню кваліфікації для працівників закладів культури Полтавського району;

організовує семінари для працівників закладів культури Полтавського району;

збирає та узагальнює інформацію про діяльність закладів культури Полтавського району;

складає планово-звітну документацію;

веде облік річної статистичної звітності за формою 7-НК по закладах культури Полтавського району;

При районному будинку культури функціонує 16 закладів культури клубного типу, серед них: 1 районний будинок культури, 11 сільських будинків культури, 4 сільських клуби, 7 клубних формувань, 2 інструментальні колективи ансамбль народних інструментів «Мелодія душі» та дует баяністів.

4 вокально-хорових колективи: вокальний ансамбль районного будинку культури, дует «Мальви», дует «Love is», народний аматорський вокально-хореографічний ансамбль «Веселі Солохи», народний аматорський драматичний гурток «Прем'єра».

Творчий склад працівників налічує 19 чоловік, які забезпечують культурно-освітню діяльність.

 

 

 

ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

Полтавська районна бібліотека знаходиться в селі Мачухи. Створена вона була на базі Мачухівської сільської бібліотеки, відомості про яку є з 1897 року. По достовірних фактах відомо, що в 1950 році бібліотека в с. Мачухи була вже районною, так як одна з найстаріших працівників, Пліш М. І., була зарахована на посаду бібліотекаря Полтавської районної бібліотеки  в 1950 році, про це свідчить запис в її трудовій книзі.

Сьогодні комунальний заклад «Полтавська районна бібліотека» є юридичною особою, в структурі якої відділи: обслуговування користувачів, методичний, бібліографічний,комплектування і обробки документів, Інтернет-центр.

  

       Сучасна Полтавська районна бібліотека – це справжній інформаційний, освітній та громадський центр району з книжковим фондом понад 24 тис. документів, якими щорічно користуються більше 1500 тис. користувачів а також методичний, координаційний центр бібліотек філіалів.

З 2011 року в бібліотеці відкрито Інтернет-центр з зоною WI-FI,що дає користувачам можливість вільного доступу до всесвітньої інформаційної системи Інтернет. Також для покращення проведення масових заходів придбано сучасний медіа проектор та екран.

  

Бібліотекарі докладають всіх можливих зусиль проявляючи творчий потенціал та ініціативу для кращого обслуговування громади свого регіону. Для цього проводяться різноманітні масові заходи з метою популяризації літератури, екскурсії до бібліотеки, конкурси для задоволення потреб користувачів та підвищення іміджу бібліотеки, проводиться акція «Подаруй книгу в бібліотеку». Велика увага приділяється краєзнавству.

Особливу увагу працівники підрозділів бібліотеки приділяють роботі з молоддю та дітьми.

 

ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ МУЗЕЙ РУШНИКА ІМ. НАДІЇ БОКОЧ 

духовна скарбниця Полтавського району, унікальний заклад в якому представлена ексклюзивна колекція старовинних вишитих рушників, українського одягу, старовинного посуду та речей побуту. Музей налічує понад 600 експонатів.

Розташований за адресою: с. Степне, вул. Центральна, 17,

Графік роботи музею:

понеділок – п’ятниця з 09:00-17:00

вихідні: субота, неділя

В.о. директора Тетяна Валеріївна, моб. тел. 0994710968

Культурно-освітній заклад, який сприяє збереженню духовної краси, української культури, надихає вшановувати українські традиції та звичаї.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора