15 травня - День вишиванки
Щороку в третій четвер травня в Україні відзначається День вишиванки — свято, яке стало символом єдності українського народу, збереження нашої національної ідентичності та культурної спадщини.
Цього дня українці вдягають вишиванки на роботу, навчання чи прогулянку, демонструючи гордість за свої традиції. Вишита сорочка – це оберіг, символ сили, віри, любові до рідної землі, який об’єднує покоління, знак підтримки української культури, нескореного духу нашого народу та солідарності з усіма, хто боронить Україну.
У цей непростий для держави час День вишиванки набуває ще глибшого змісту – це нагадування про силу нашої нації, про єдність, яка допомагає вистояти та перемагати.
Нехай українська вишиванка буде оберегом для кожної родини, символом миру, злагоди, добра та незламності!
Довідково:
Візитівкою Полтавщини є вишивка білими нитками по білій тканині.
Полтавці скромно вважають свою вишивку найскладнішою на українських теренах.
Техніка «білим по білому» постала на світ у місті Решетилівка Полтавської області, поширилася на інші осередки народного мистецтва краю (Кременчук, Лубни, Великі Сорочинці, Нові Санжари), а потім отримала популярність і в інших етнічних регіонах держави (Чернігівщина, Слобожанщина, Прикарпаття). Чисто біла сорочка, вишита білими нитками, котирувалася значно вище від звичайної і слугувала елементом як чоловічого, так і жіночого гардеробів.