A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

Весняна сезонна алергія: полтавська лікарка розповіла про симптоми та небезпеку

Дата: 09.05.2025 15:51
Кількість переглядів: 30

Фото без опису

Сезонна алергія або поліноз: як не переплутати з ГРВІ та чи можна вилікувати, – повідомила завідувачка алергологічного відділення обласної лікарні Лариса Кулик.

Під час весняного періоду цвітіння станом на квітень-травень кількість звернень полтавців до лікарів алергологів збільшується через пилок квітучих дерев — берези, вільхи, дубу, тополі тощо. Загалом медики виокремлюють три періоди цвітіння — весняний, літній та літньо-осінній. Існують рослини, пилок яких є найбільшим збудником алергії.

Перший період — квітень-травень — цвітіння берези, вільхи, дубу, тополі тощо;

Другий період — квітнуть лугові трави: тимофіївка, вівсяниця, польовиця, грястиця збірна, райграс;

Третій період — кінець липня-вересень, коли квітнуть амброзія, полин, лобода.

Зараз менший потік пацієнтів, ніж, наприклад, в осінній період. Але все одно, чимало людей реагують, і зараз на пилок квітучих рослин: берези, вільхи, ліщини та кульбабки.

Основні симптоми при сезонній алергії — нежить, свербіж, почервоніння очей, сльозотеча, чхання, ускладнене дихання носом, кашель, висипання на шкірі, кропив'янка тощо.

Якщо людина стикається з проявами алергії вперше, то може сплутати її з застудою, однак від ГРВІ є відмінності.

Дуже характерний свербіж — очей, носа. При застуді такого практично не трапляється. Відсутній біль. При застуді, як правило, це біль у горлі. Для алергії — це не характерно, особливо для тої, що щойно виникла, або спостерігається другий—третій рік.

Також, за словами лікарки, хворі з проявами алергії не лихоманять. Окрім того, період прояву алергії може бути досить тривалим — весь період пилкування рослин. Зазвичай він триває не менше місяця. Покращення спостерігатиметься тоді, коли йтиме дощ.

Якщо дощитиме, ви не відчуватимете сильних симптомів. А якщо сонячна вітряна погода, то симптоми будуть більш відчутні. Бо пилок підіймається і переноситься на великі відстані.

При лікуванні симптомів алергії важливо правильно підібрати препарат: деякі з них мають заспокійливу дію, але не викликають сонливості. Це критично, наприклад, для водіїв, щоб уникнути ризику заснути за кермом. Саме тому призначати ліки самостійно небезпечно — потрібна консультація спеціаліста.

Окрім того, при тривалих симптомах алергії, якщо з ними не боротися, можуть з’явитися бронхоспазми.

Якщо ви бачите, що у вас протягом декількох років в один і той же період однакові симптоми, краще звертатися до лікаря, спочатку до сімейного, або до алерголога.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора