A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2025 року №359 внесено зміни до Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна

Дата: 30.04.2025 14:55
Кількість переглядів: 25

Фото без опису

Питання  відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, та надання компенсації за такі об’єкти регулюється наступними нормативно-правовими актами:

Порядок виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 473;

Порядок надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги “єВідновлення” затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 р. № 381;

Порядок реалізації експериментального проекту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2023 р. № 382;

Порядок надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2023 р. № 600;

Порядок ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України затверджений постановою Кабінету Міністрів України від від 13 червня 2023 р. № 624.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2025 року №359 внесено зміни до Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, а саме.

Отримувачі компенсації за знищений індивідуальний житловий будинок для фінансування будівництва будинку садибного типу, садового або дачного будинку, що будуть співвласниками такого об’єкта нерухомого майна, мають отримати документи, що дають право на виконання будівельних робіт.” (Тобто мають отримати вихідні дані (містобудівні умови та обмеження; технічні умови; завдання на проектування), розробити проектну документацію на будівництво, оформити та подати повідомлення про початок виконання підготовчих/будівельних робіт, за необхідності отримати дозвіл на проведення будівельтних робіт (ДАБІ)).

Компенсація за знищений індивідуальний житловий будинок має цільове призначення та надається для придбання будівельної продукції з метою виконання будівельних робіт самостійно отримувачем компенсації або шляхом замовлення виконання відповідних послуг та робіт.

Виплата компенсації здійснюється двома платежами - 50 та 50 відсотків суми компенсації.

50 відсотків суми компенсації виплачується після затвердження уповноваженим органом рішення Комісії про надання компенсації за умови наявності відомостей щодо державної реєстрації припинення права власності на знищений об’єкт нерухомого майна, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а також наявності в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва документів, що надають право на виконання будівельних робіт.

Залишок в обсязі 50 відсотків суми виплачується після подання Комісії отримувачем компенсації повідомлення про проведення проміжного етапу будівництва та складення нею акта проміжної верифікації.

Залишок суми невиплаченої компенсації зберігається на небюджетному рахунку Мінрозвитку до дати внесення до Реєстру пошкодженого та знищеного майна акта проміжної верифікації.

У разі виявлення Комісією факту нецільового використання грошових коштів отримувач має повернути їх у повному обсязі.

Придбання будівельної продукції та/або оплата будівельних робіт виплаченої першим платежем, здійснюється не пізніше 18 місяців з дати зарахування компенсації.

Виконання будівельних робіт за рахунок коштів компенсації може здійснюватися за умови розроблення кошторисної документації для такого об’єкта. Відомості про кошторисну документацію, вносяться до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

У разі коли кошторисна вартість будівництва перевищує затверджену суму компенсації, різниця вартості може бути передбачена за рахунок інших джерел фінансування.

Отримувач компенсації зобов’язаний після придбання будівельної продукції та/або оплати будівельних робіт за рахунок першого платежу компенсації (на суму не менше 90 відсотків першого платежу), додатково подати повідомлення про можливість проведення проміжної верифікації цільового використання

Комісією, утвореною за місцем здійснення будівництва, протягом 10 робочих днів з дати отримання повідомлення про можливість проведення проміжної верифікації цільового використання коштів здійснюється проміжна верифікація шляхом візуального огляду місця будівництва.

Результати проміжної верифікації оформляються актом.

Оскільки питання надання компенсації за знищені індивідуальні житлові будинки відноситься до компетенції органів місцевого самоврядування, районна військова адміністрація має надавати методичну та консультативну допомогу місцевим радам щодо змін в законодавчій і нормативно-правовій базі, за потреби надавати роз’яснення громадянам та юридичним особам щодо порядку та процедури отримання компенсації і підготовки необхідних документів.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора