A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

Влада, правоохоронці та громадські організації об’єднують зусилля задля протидії домашньому насильству

Дата: 23.04.2024 09:42
Кількість переглядів: 15

У Прокуратурі 0

Заходи щодо протидії та запобіганню домашньому насильству обговорили на засіданні Міжвідомчої робочої групи з протидії кримінальним правопорушенням, пов’язаним із домашнім насильством.

«Протягом останніх двох років на Полтавщині вдалося збільшити на 80% мережу спеціалізованих служб, що надають допомогу постраждалим від домашнього насильства. Маємо 5 центрів соціально-психологічного консультування, 6 денних центрів та 3 притулки – це 95 місць для надання прихистку постраждалим від домашнього насильства. В області вдалося вибудувати систему перенаправлення та роботи з жертвами домашнього насильства. Та не усі потерпілі знають куди звернутися за допомогою», – зазначив заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Василенко.

Під час війни випадки домашнього насильства мають тенденцію до загострення. Часто свідками та учасниками цього ганебного явища стають діти.

«Побудова ефективної системи реагування на насильство в сім’ї з дотриманням людиноцентричності можлива за умови взаємодії як органів державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронців, так і відповідних інституцій громадянського суспільства», – зауважив заступник керівника Полтавської обласної прокуратури Ілля Титарчук.

Заступник начальника ГУНП у Полтавській області Віталій Мельничук звернув увагу присутніх на особливостях роботи правоохоронців у цьому напрямі.

«Протидія домашньому насильству взагалі є пріоритетом державної політики. В Національній поліції запроваджено механізм обліку та супроводу кожного повідомлення про домашнє насильство. Ми забезпечили повне реагування та облік подій, пов’язаних із насильством у сім’ях. Обов’язковий виїзд на місце пригоди, вивчення всіх обставин, складання протоколу чи тимчасового обмежувального припису», – говорить Віталій Мельничук.

На нараді також звернули увагу на правильну кваліфікацію таких злочинів, комплексну допомогу постраждалим, а також посилення уваги до дітей, які стали свідками домашнього насильства.

На Полтавщині активно працюють із жертвами домашнього насильства громадські організації. Вони теж надають прихисток постраждалим, мають психологічні та юридичні служби. Їхні фахівці розробляють плани та карти безпеки, де вказують телефони й адреси закладів, що можуть надати допомогу. Тому важливо об’єднати зусилля усіх, щоб підвищити якість реагування та надання допомоги, забезпечити невідворотність покарання та побудувати систему, яка діятиме в інтересах людини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора