Нова економічна платформа "Зроблено в Україні": підтримка та розвиток вітчизняного бізнесу

Дата: 12.03.2024 11:37

26 січня 2024 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні". Її мета – об'єднання зусиль влади та бізнесу для подолання викликів, спричинених збройною агресією РФ, та стимулювання економічного розвитку країни.

Платформа буде діяти як:

Консультативно-дорадчий орган: надаватиме експертну підтримку та рекомендації з питань ведення бізнесу в умовах війни.

Майданчик для комунікації: налагоджуватиме зв'язки між владою, бізнесом, інвесторами та експертами.

Інструмент для координації: сприятиме синхронному вирішенню проблемних питань вітчизняного бізнесу.

Платформа буде охоплювати:

Всі регіони України: враховуватиме специфіку та потреби регіонів.

Всі галузі економіки: зосереджуватиметься на промисловості, з акцентом на малих та середніх підприємствах.

Всі етапи ведення бізнесу: від пошуку партнерів до виходу на міжнародні ринки.

Очікувані результати роботи платформи:

Збільшення локалізації виробництва: пошук бізнес-партнерів та встановлення нових зв'язків.

Розробка нових програм підтримки: стимулювання розвитку переробної промисловості, доступ до кредитів та грантів.

Просування українського продукту на світових ринках: підвищення конкурентоспроможності вітчизняних товарів.

Створення нових робочих місць: стимулювання економічного зростання та добробуту українців.

Ефективність роботи платформи буде залежати від:

Універсальності: формування екосистеми з галузевими майданчиками, структурованими за видами економічної діяльності, розміром бізнесу та регіонами.

Гнучкості: адаптація до мінливих безпекових та економічних умов.

Співпраці: активна участь влади, бізнесу, експертів та громадськості.

Всеукраїнська економічна платформа "Зроблено в Україні" має стати потужним інструментом для:

Підтримки та розвитку вітчизняного бізнесу: допомога підприємствам у подоланні викликів війни та стимулювання їхнього зростання.

Формування внутрішніх резервів економічної стійкості країни: диверсифікація економіки, зменшення залежності від імпорту та створення нових джерел доходів.

Захисту національних економічних інтересів: протидія недобросовісній конкуренції та просування українських товарів на світових ринках.