A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ НАГАДУЄ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПРИ СИЛЬНОМУ ВІТРІ

Дата: 17.11.2023 14:35
Кількість переглядів: 88

Полтавська районна військова адміністрація нагадує

Правила поведінки при сильному вітрі

       Фактори небезпеки сильних вітрів, буревіїв:

  • травмування, а інколи і загибель людей;
  • руйнування інженерних споруд, будівель,особливо їх верхніх поверхів та дахів;
  • падіння дерев, стовпів

Фото без опису

     При штормових попередженнях, коли  пориви вітру досягають  15-20 і навіть 30 м / с, необхідно  дотримуватися основних правил по техніці безпеки,

щоб убезпечити себе.

  • Вікна! Всі вікна в будинку або квартирі при сильних шквальних вітрах повинні бути щільно закриті.
  • Балкони! З незасклених балконів і лоджій слід прибрати абсолютно всі предмети, які можуть при сильному вітрі випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки і т.п.). Були випадки, коли з кутових засклених балконів злітали старі вікна разом з рамами при ураганах.
  • На вулиці! Опинившись на вулиці в буревій слід триматися якомога далі від рекламних щитів (і інших навісних конструкцій), ліній електропередач, а також дерев. Озирніться навколо, потрібно бути подалі від усього, що може відірватися, зламатися і впасти на голову. Не можна підходити до обірваних проводів.
  • Укриття! У разі сильного вітру необхідно сховатися в найближчому будинку (це може бути магазин, торговий центр, під'їзд будинку)
  • Великі дерева! Слід особливо уважно стежити за тим, щоб не перебувати під великими деревами, особливо це стосується тополь і не паркувати під ними автотранспорт, тому що дерево може впасти або розламатися його гілки, які також можуть бути небезпечні при падінні. Також особливо небезпечні гнилі і старі  дерева.
  • Вдома! Вдома краще ховатися подалі від вікон (туалети і ванні, коридори, вбудовані шафи). Не слід користуватися ліфтом, бо вітер може обірвати дроти на вулиці, через що відключиться електрика. При зриві даху (якщо це, наприклад, одноповерховий будинок), потрібно ховатися під столом, в шафі, ванній кімнаті та інших подібних місцях.

Номери телефонів екстреного виклику при травмуванні людей, падінні дерев або гілок, а також при інших інцидентах: 101 або 103.

Будьте уважні і бережіть себе і своїх близьких!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора