A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

У ПОЛТАВСЬКОМУ ДЕРЖАВНОМУ МЕДИЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ВІДБУВСЯ РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОРУМ «МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я: ПЛЕКАЙМО СТІЙКІСТЬ»

Дата: 11.10.2023 14:51
Кількість переглядів: 351

Фото без опису

Близько двох місяців в Україні діє програма ментального здоров’я "Ти як?", започаткована першою леді Оленою Зеленською. За її словами, програма має навчити українців переживати травматичний досвід, який сформувався на фоні військових дій.

 

Як реалізують ініціативу на Полтавщині та як війна впливає на людей?

 

10 жовтня 2023 року у Полтавському державному медичному університеті відбувся регіональний форум «Ментальне здоров’я: плекаймо стійкість».

Фото без опису

Мета форуму – навчити кожного дбати про своє ментальне благополуччя у складні часи, зробити доступними послуги там, де людина взаємодіє з системою щодня. Щоб, зрештою, переплавити жахливий досвід у стійкість і розбудувати в країні свою, унікальну систему ментального здоров’я.

 

Провідні завідувачі кафедр, доценти, викладачі ПДМУ розповіли на форумі про сучасні виклики та можливості у сфері охорони здоров’я, впровадження програми ментального здоровʼя й підготовку сімейних лікарів.

Фото без опису

Із представниками різних галузей обговорили надання послуг із психічного здоров’я і психосоціальної підтримки в різних сферах: формування навичок психологічної стійкості у сфері освіти (від дошкільної до вищої), надання першої психологічної допомоги населенню у кризових станах фахівцями ДСНС та поліції.

 

Також, обговорили залученість регіону до проєкту національного масштабу та провадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

 

Нині Полтавщина працюємо над тим, щоб сформувати пул експертів, які мають відповідні знання і застосовуватимуть їх на рівні громад. Ізраїльський центр травми підготував перших 50 тренерів.

 

Науково-навчальний центр із ментального здоров’я при Полтавському державному медичному університеті буде тим двигуном, який дасть нові підходи, зможе акумулювати досвід інших країн у наданні психосоціальної допомоги. Завдання не тільки допомогти людям знаходити способи виходу із кризових життєвих ситуацій, а й допомогти правильно ставитися і підтримувати ближнього.

Фото без опису

Регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я Юлія Ющенко представила загалу анкетування надавачів й отримувачів послуг у сфері психосоціальної підтримки на Полтавщині. Розповіла про картування послуг, оцінку потреб та ресурсну спроможність.

 

Начальник Центру психічного здоров’я КП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги ПОР» Наталія Супруненко та психолог, фахівець із соціальної роботи Полтавського обласного центру соціальних служб Людмила Дерев’янко зазначили у своїх виступах про ефективні прийоми комунікації з максимальною повагою до пацієнта, не травмуючи гідність людини.

 

Сьогодні кожен п’ятий українець перебуває під загрозою можливості виникнення та/або розвитку психічних розладів. Вже незабаром наслідки повномасштабної війни відчують на своєму ментальному здоров’ї близько 15 мільйонів українців. 40-50% населення України потребуватиме психологічної підтримки різного ступеня інтенсивності: 78% українців мають близьких чи знайомих, які загинули або отримали поранення на фронті. На початку повномасштабного вторгнення війна розлучила сім’ї 44% українців. Щоб упоратися з цими загрозами, потрібна системна робота фахівців на всіх рівнях, починаючи з територіальної громади.

 

Війна, за класифікацією ВООЗ, належить до категорії надзвичайних стресів. Стресове навантаження має свої періоди, каже психологиня.

 

Спочатку це була паніка, розпач, жахливі перспективи, невизначеність. Потім люди адаптувалися і згуртували усі свої зусилля заради перемоги. Наступний період – виснаження психіки. Серед симптомів - безсоння, знесилення, підвищена тривожність. Тож після висновку лікарів, що із фізичним здоров’ям у людини все нормально, варто обов’язково звернутися до фахівців у сфері ментального здоров’я.

 

«Для того, щоб позбутися травм війни, потрібен час. Нині більшість громадян живуть у стані надмірного очікування, що все незабаром скінчиться, і як наслідок, виникає зневіра», - зауважила Наталія  Супруненко.

 

ВАЖЛИВО:

Для відновлення ресурсів організму в умовах війни важливо задовольняти свої базові потреби. Це — здоровий сон, харчування, прогулянки, спілкування з рідними, зустрічі з друзями.

 

«У Полтавському Центрі психічного здоров’я діє "гаряча лінія" кризового консультування громадян та кабінет амбулаторної психологічної допомоги, звернутися в центр може кожен, хто потребує цього», - зазначила начальник центру, Наталії Супруненко.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора