A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

12 ВЕРЕСНЯ 2023 РОКУ У ПОЛТАВСЬКІЙ РАЙОННІЙ ВІЙСЬКОВІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ ВІДБУЛАСЯ ЩОТИЖНЕВА НАРАДА

Дата: 12.09.2023 12:08
Кількість переглядів: 188

Фото без опису

Начальник Полтавської  РВА Дмитро Романов провів щотижневу нараду в якій взяли участь голова Полтавської районної ради Михайло Кононенко, начальники структурних підрозділів РВА.

Також очільники громад Полтавського району долучилися до наради у режимі онлайн.

На нараді розглянуто ряд питань, серед них:

 

  • Про виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії»

 

21 березня 2023 року Верховна Рада України ухвалила Закон України „Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”, який 21 квітня 2023 року був підписаний  Президентом України Володимиром Зеленським. Зазначений Закон набув чинності 27 липня 2023 року.

Закон торкається сфер публічного простору, топоніміки, назв юридичних осіб, пам'ятників і пам'ятних знаків і знаків для товарів і послуг; визнає злочинною та засуджує російську імперську політику; забороняє пропаганду символіки російської імперської політики (крім прописаних у законі винятків), визначає порядок ліквідації такої символіки з публічного простору; забороняє присвоєння назв, які глорифікують, увічнюють, пропагують або містять символіку російської імперської політики та сучасної РФ як держави-агресорки, географічним обʼєктам, юридичним особам та обʼєктам права власності.

Станом на початок вересня 2023 року за наявними рекомендаціями Українського інституту національної пам’яті  та Національної комісії зі стандартів державної мови щодо приведення назв таких сіл, селищ, міст у відповідність до стандартів державної мови, запропоновано перейменувати 9 населених пунктів в межах Полтавського району:

З них:

В Михайлівській сільській територіальній громаді село Первомайське;

в  Мартинівській сільській територіальній громаді - село Красне;

в межах Чутівської територіальної громади - село Першотравневе;

в Диканській селищній територіальній громаді – село Надежда;

у Кобеляцький міській територіальній громаді -села Чкалове,Красне та Леваневське;

в межах Зіньківської територіальної громади -  село Першотравневе.

В Білицькій селищній територіальній громаді - населений пункт Прогрес.

 

Нині територіальними громадами району розпочато процес перейменування місцевих топонімів – створюються відповідні експертні робочі групи, які мають вивчити наявні топоніми, їх походження та визначити, які саме топоніми підлягають перейменуванню. Цей процес тривалий і потребує кваліфікованого підходу.

В межах Полтавського району 15 територіальних громад станом на 11.09.2023 року мають вулиці, які підпадають під деімперіалізацію відповідно до Закону, серед них: Великорублівська, Диканська, Зіньківська, Карлівська, Кобеляцька, Котелевська, Ланнівська, Мачухівська, Нехворощанська, Новосанжарська, Полтавська, Решетилівська, Терешківська, Чутівська, Щербанівська територіальні громади. Загалом 508 топонімів в межах Полтавського району планують перейменувати.

В межах відповідних громад проводяться наступні заходи для забезпечення виконання Закону:

  • 14 територіальними громадами створені комісії з питань найменування (перейменування) вулиць та інших об’єктів, які підлягають перейменуванню (Великорублівська, Зіньківська, Кобеляцька, Котелевська, Мачухівська, Нехворощанська, Новосанжарська, Новоселівська, Полтавська, Решетилівська, Терешківська, Чутівська, Щербанівська територіальні громади).

 

До складу таких комісії крім представників місцевих рад громади залучають істориків, краєзнавців як місцевих освітніх чи наукових установ, музеїв, фахівців Інституту національної пам’яті, Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, фахівців НАН тощо.

  • З метою вивчення думки мешканців стосовно перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, розташованих на території 8 територіальних громад Полтавського району (Великорублівська, Диканська, Михайлівська, Мачухівська, Терешківська, Щербанівська, Новоселівська, Полтавська територіальні громади) проводяться громадські обговорення.

З них 4 громади  проводять електронне голосування під час громадського обговорення щодо питань перейменування вулиць, провулків та площ (Мачухівська, Терешківська, Щербанівська, Полтавська територіальні громади).

До того ж, слід зазначити, що частина громад Полтавського району вже здійснила всі необхідні заходи для перейменування топонімічних назв населених пунктів:

Загалом протягом 2022-2023 років в Полтавському районі органами місцевого самоврядування перейменовано 518  топонімів у населених пунктах.

За темпами деімперіалізації та дерусифікації Полтавщина вийшла у всеукраїнські лідери та за версією громадського проєкту «Деколонізація. Україна» область посіла 5-е місце.

  • В порядку контролю

Про зміни в законодавстві

Юридичним відділом апарату Полтавської РВА проаналізовано, що за період з  з 04.09.2023 р. по 11.09.2023 р.  Верховною Радою видано постанов чи законів не видавалося. Кабінетом Міністрів України було видано 10  постанов та 6 розпоряджень.

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2023 № 1106 «Про внесення змін до Порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців»:

уточнено та доповнено обставини, за яких визначення результатів виконання завдань не проводиться:

- оцінювання не проводиться якщо державний службовець відсутній на роботі протягом семи місяців підряд;

- перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

- відсутній на службі у зв’язку з призовом на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняттям на військову службу за контрактом;

- відсутній на службі у зв’язку з проходженням спеціальної підготовки кандидатами на посаду судді.

Інші акти Кабінету Міністрів України не стосуються змін основних напрямів діяльності місцевих військових адміністрацій.

Президентом України було видано 13 укази та 2 розпорядження.

Дані акти Президента України не стосуються змін основних напрямів діяльності місцевих військових адміністрацій.

  • Про оперативну ситуацію в районі

 

За тиждень у Полтавському районі було зафіксовано 9 повітряних тривог.

За минулий тиждень по Полтавському району зафіксовано: 

пожеж - 20  (житловий сектор – 4, відкрита територія – 16) Полтавська МГ, Диканська ТГ, Щербанівська ТГ, Скороходівська ТГ, Опішнянська ТГ, Кобеляцька МГ, Решетилівська МГ, Чутівська СГ, Котелевська СГ. Прийнятими заходами підрозділів ДСНС пожежі ліквідовано.

нещасний випадок – 5 (село Щербані ( рятування з висоти), 1 чол. врятовано; село Остап`є (Решетилівська МГ) випадок на воді, 1 люд. загинула;  с. Горбанівка  (необережне поводження з вогнем) травмовано 1 чол.; Скороходівська СГ,                        с. Филенкове необережне поводження з газовими приладами, травмовано 1 чол.; Карлівська МГ, м. Карлівка необережне поводження з ЛЗР. Травмовано: 1 чол.).

Виявлення та знищення боєприпасів – 2.

Особовий склад органів поліції ГУ НП в Полтавській області минулого тижня в ході несення служби на блок-постах та маршрутах патрулювання проводив перевірку транспортних засобів та громадян. За тиждень перевірено: - по Полтавському РУП – 2573 особи, 1400 транспортних засобів.

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора