A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

«Ментальне здоров’я»

Дата: 11.09.2023 08:52
Кількість переглядів: 278

Фото без опису

«Ментальне здоров’я» дорівнює тому, щоб мати «сили для відновлення». Коли ми говоримо про відновлення людини, що нерозривно пов’язано зі сферою ментального здоров’я, це має прямий вплив на відновлення економіки, відновлення країни в цілому.

Як прогнозують фахівці, війна впливатиме на українців ще мінімум протягом п’яти-семи років після Перемоги. Тому говорити, промотувати культуру піклування про ментальне здоров’я, шукати дієві рішення, створювати послуги з психосоціальної підтримки – повсюдні й доступні для кожної людини, яка її потребує, треба вже. Зволікання сьогодні матиме ефект бомби уповільненої дії. «Детонації» не витримає ніяка медична система. Спрямовувати зусилля варто на плекання стійкості зараз, щоб не лікувати розлади потім.

Події останніх півтора року показали нам всю важливість вміння спілкуватися, підтримувати один одного та говорити таке важливе кожному «Ти як?». Саме таку назвуиає проєкт МОЗ у межах впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

Здоров’я — це не тільки відсутність хвороб або фізичних дефектів, а стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя. Саме в цей час, який ми проживаємо зараз, так важливо віднайти в собі всі внутрішні сили, залучити зовнішній актив та діяти в напрямку збереження нашого ментального здоров’я. Що найбільше руйнує ментальні якорі? Н

апружений робочий день, повсякденні побутові проблеми, внутрішні конфлікти чи розбіжності у стосунках – це лише кілька прикладів, які вважаються причиною напруги та перевантаження. Стрес у щоденному житті часто сприймається як нешкідливий побічний ефект. Але саме це є одним із найбільших факторів ризику серцево-судинних захворювань.

Психологічний стрес може призвести до гострих серцевих проблем, включаючи серцеві аритмії або серцеву недостатність. Інші можливі наслідки включають інсульт, проблеми зі сном і ослаблення імунної системи. Психіка не завжди прихильна до хвороб серця, але можливий і зворотний випадок: хвороба серця дуже тисне на душу.

Наслідки серйозної серцевої хвороби лякають багатьох і викликають сильні емоції. Крім того, можливі стресові переживання, які пацієнти могли пережити під час терапії: реанімаційні заходи, численні госпіталізації або значні побічні ефекти ліків можуть призвести до депресії чи тривожних розладів.

Тому сьогодні важливо, аби кожна людина не нехтувала своїм здоров’ям , знаходила час для відпочинку і мала свої особисті методи боротьби зі стресом. Та пам’ятала, що якісну професійну допомогу, важливі рекомендації вона може завжди отримати у лікаря.

Чим можна дієво допомогти у відновленні душевної рівноваги? Лише згуртованість, готовність взяти на себе відповідальність не лише за себе, а й за оточуючих тебе людей, використовуючи всі наявні алгоритми збереження ментального здоров’я дозволять нам стати нацією Незламних, нацією, яка стане прикладом для наступних поколінь.

Хто втратив близьких. Хто пережив полон. Зазнав насильства. Бачив смерть. Був на передовій. Жив в окупації. Чекає рідних з фронту. Волонтерить до втрати свідомості. Хто евакуювався разом з дітьми у безпечне місце. Немає людини серед нас, яку би не зачепила війна. Кожному і кожній без винятку вона залишає свої рани – видимі і невидимі.

На сьогоднішній день дуже важливо віднайти в собі всі внутрішні сили, залучити зовнішній актив та діяти, діяти в напрямку збереження нашого ментального здоров’я.


За інформацією сектору охорони здоровя Полтавської районної військової адміністрації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора