25 ЛИПНЯ 2023 РОКУ У ПОЛТАВСЬКІЙ РАЙОННІЙ ВІЙСЬКОВІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ ВІДБУЛАСЯ ЩОТИЖНЕВА НАРАДА
Начальник Полтавської РВА Дмитро Романов провів щотижневу нараду, в якій взяли участь голова Полтавської районної ради Михайло Кононенко, начальники структурних підрозділів РВА. Також очільники громад Полтавського району долучилися до наради у режимі онлайн.
На нараді розглянуто ряд питань, а саме:
- Про підсумки роботи житлово-комунальних підприємств району в осінньо-зимовий період 2022/23 року та завдання з підготовки до опалювального сезону 2023/24 року
З метою своєчасної і якісної підготовки житлово-комунальних господарств усіх форм власності району до роботи в осінньо-зимовий період 2023/24 року прийнято розпорядження начальника районної військової адміністрації від 15.05.2023 № 175 «Про підсумки роботи житлово-комунальних підприємств району в осінньо-зимовий період 2022/23 року та завдання з підготовки до опалювального сезону 2023/24 року». Розпорядженням затверджено План комплексних заходів з підготовки житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2023/2024 років та сталого проходження опалювального сезону.
Органам місцевого самоврядування рекомендовано забезпечити роботу комісій щодо підписання паспортів готовності до роботи в опалювальний період 2023/24 року об’єктів житлово-комунального господарства (житлові будинки) та соціально культурного призначення (дитячі садочки, школи, лікарні) відповідно до спільного наказу Міністерства палива та енергетики України і Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 № 620/378 «Про затвердження Правил підготовки теплових господарств до опалювального сезону».
З метою недопущення збоїв в роботі опалювальних систем та безперебійного функціонування об’єктів життєзабезпечення населених пунктів до роботи в опалювальному періоді 2023/24 року в умовах воєнного стану територіальними громадами Полтавського району створено оперативні групи.
На сьогодні пріоритетними напрямками підготовки до опалювального
сезону є:
- виконання запланованих заходів з енергозбереження;
- максимально можливе скорочення споживання природного газу, у зв’язку з зростанням цін на цей паливно-енергетичний ресурс до рівня світових;
- укладання бюджетними організаціями району договорів на поставку природного газу на опалювальний період 2023/24 року;
- перевірка димовентиляційних каналів та автоматичних систем примусового димовидалення об’єктів житлового фонду та соціальної сфери.
Також територіальним громадам рекомендовано забезпечити автономне електроживлення об’єктів централізованого тепло-,водопостачання та водовідведення ( у разі необхідності провести закупівлю бензогенераторів).
В цілому підготовка до роботи в опалювальний період 2023/24 року продовжується відповідно до розроблених заходів і планів.
- Про залучення міжнародної технічної допомоги «Міжнародні та державні програми»
Відділом соціально-економічного розвитку та залучення інвестицій Полтавської районної військової адміністрації було здійснено моніторинг залучення МТД громадами району.
Відповідно до зібраної інформації громадами Полтавського району за 2022-2023 роки було залучено МТД на загальну суму: 38 884 606,90 грн., 10 000,00 долларів США та 762 000,00 євро., а саме:
- Білицька ТГ - 435 741,53 грн.
- Кобеляцька ТГ - 10 000.00 дол. США
- Котелевська ТГ - 1 664 094,80 грн.
- Нехворощанська ТГ - 1 642 014,26 грн.
- Решетилівська ТГ – 2 855 086,44 грн.
- Скороходівська ТГ – 720 979,30 грн.
- Терешківська ТГ – 829 680,20 грн.
- Карлівська ТГ – 5 190 157,70 грн.
- Мартинівська ТГ – 120 254,88 грн.
- Чутівська ТГ – 2 426 597,83 грн.
- Полтавська ТГ – 23 млн. грн. та 762 тис євро.
Окрім того, громади Полтавського району на постійній основі отримують різного роду обладнання, гуманітарну допомогу (засоби гігієни, продукти харчування і т.д.) для окремих верств населення, вартість якої неможливо виразити у грошовому еквіваленті.
Разом з тим, громади Полтавського району активно долучаються до проектів на меті яких є підвищення кваліфікації працівників ОМС та надання допомоги інтелектуального характеру, так наприклад проектом DECIDE буде розроблено стратегію розвитку Решетилівської громади до 2027 року.
Варто відзначити, що рядом громад Полтавського району не залучалося жодної МТД, а саме: Опішнянська ТГ, Великорублівська ТГ, Драбинівська ТГ, Щербанівська ТГ. Найбільшими надавачами МТД на території району є організації з наступних країни: США (USAID), Швейцарія (Швейцарська агенція розвитку та співробітництва SDC, швейцаро-український проект DECIDE), Польща (Фонд Міжнародної Солідарності). Окрім того, значна допомога громадам надається від міжнародних організацій таких як ULEAD з Європою, ЮНІСЕФ та ПРООН, так Карлівською громадою було отримано обладнання для навчальних закладів на суму 618 115,20 грн. від ЮНІСЕФ, Чутівською ТГ було отримано набір медичного обладнання на суму 699 143,51 грн. від ЮНІСЕФ.
Окремо варто зупинитися на допомозі, яка залучається завдяки ПРООН. На даний момент активна «Програма з відновлення України». «Програма з відновлення України» є продовженням «Надзвичайної кредитної програми для відновлення в Україні», яка була підписана у 2014 році про залучення 200 млн. євро та була першою експериментальною програмою поєднання кредиту для України та безповоротним наданням коштів для місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Так, наприклад на території Полтавського району кошти отримали наступні громади: Терешківська – на реконструкцію ліцею, Коломацька – капремонт Степненського ДНЗ, Новоселівська - капремонт Божківського НВК.
Також хочеться звернути увагу на програми які надають допомогу із підвищення кваліфікації відповідних спеціалістів ОМС, до таких програм відносяться: USAID,DECIDE, Спілка «Громадські ініціативи України» за підтримки Програми «ULEAD з Європою».
В порядку контролю:
- Про виконання доручення потреби в залученні матеріально-технічної допомоги для створення безбарʼєрного простору та запровадження нових послуг по ЦНАПах
Відділом соціально-економічного розвитку та залучення інвестицій Полтавської районної військової адміністрації спільно з відділом цифрової трансформації, державної реєстрації та комп‘ютерних технологій було виявлено та узагальнено потребу громад Полтавського району щодо залучення МТД для створення безбар’єрного простору та запровадження нових послуг.
На виконання даного доручення та у відповідності до зібраної потреби 21.07.2023 року т.в.о. начальника відділу соціально-економічного розвитку та залучення інвестицій Полтавської районної військової адміністрації та начальником відділу цифрової трансформації, державної реєстрації та комп‘ютерних технологій було проведено нараду спільно з спеціалістом з адміністративної децентралізації програми із відновлення та розбудови миру ПРООН Андрієм Молошним.
На нараді обговорювали питання стану надання МТД для ЦНАПів розміщених на території громад Полтавського району, так відповідно Решетилівська територіальна громада вже отримала мобільний кейс, у процесі створення 10 робочих місць з наданням відповідного обладнання (10 ПК та сервер). У вересні для потреб Котелевського ЦНАПу планується передача комп’ютерної техніки та меблів.
Окрім того, найближчим часом громади Полтавського району отримають 57 зчитувачів ID карток (Кобеляцька ТГ, Новосанжарська ТГ, Котелевська ТГ, Зіньківська ТГ, Скороходівська ТГ, Великорублівська ТГ, Нехворощанська ТГ, Терешківська ТГ, Новоселівська ТГ).
Також, на нараді було обговорено питання надання додаткової допомоги громадам району, які не мають ФІНАНСОВОЇ змоги у придбанні обладнання для облаштування ЦНАПів, відповідна потреба буде збиратися Полтавською РВА у листопаді 2023 року.
Відповідно було розмежовано, що наприклад надання ПРООН робочої станції для оформлення та видачі паспортів громадянина України, для виїзду за кордон з електронним носієм та паспортів громадянина України у формі ісі-картки з комплектом обладнання можливе лише для міських громад, сільські та селещні громади зможуть отримати обладнання для створення нових робочих місць, але виключно за наявності об’єктивної потреби та відсутності фінансів у громаді на закупівлю відповідного обладнання.
- Про зміни в законодавстві
Юридичним відділом апарату Полтавської РВА проаналізовано, що за період з 19.07.2023 р. по 24.07.2023р. Верховною Радою постанов чи законів не було видано. Кабінетом Міністрів України було видано 13 постанов та 2 розпорядження.
Постановою КМУ від 21 липня 2023 р. № 757 «Деякі питання
доступності інформаційно-комунікаційних систем та документів в електронній формі» введено новий ДСТУ (ДСТУ EN 301 549:2022).
Новий держстандарт покликаний привести сайти суб’єктів владних
повноважень до вимог доступності. Також він містить вимоги до мобільних застосунків та електронних документів а не тільки до веб сайтів, оскільки усі важливі послуги в першу чергу надаються у мобільних застосунках. Даною постановою зобов’язано місцеві державні адміністрації забезпечити дотримання вимог ДСТУ EN 301 549:2022 під час створення,модернізації, розвитку, адміністрування і забезпечення функціонування власних інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних систем у межах видатків, передбачених на утримання відповідних органів у державному та/або місцевому бюджетах.
Крім того органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам
та організаціям, що перебувають у комунальній власності відповідної
територіальної громади, рекомендовано дотримуватися вимог даного
держстандарту.
Президентом України за період з 19.07.2023 р. по 25.07.2023р. видано 12 указів та 5 розпоряджень.
Вищезазначені акти не стосуються змін основних напрямків діяльності місцевих державних адміністрацій.
- Про оперативну ситуацію в районі
За тиждень у Полтавському районі була зафіксовано 17 повітряних тривог
За минулий тиждень по Полтавському району було зафіксовано - 16 пожеж ( житловий сектор – 10, відкрита територія – 5, на підприємстві - 1)
Прийнятими заходами підрозділів ДСНС пожежі ліквідовано.
Нещасний випадок – 1 (Новосанжарська ТГ с. Великий Кобелячок, нещасний випадок: спалах газоповітрянної суміші без послідуючого горіння. Травмовано: 2 людини, з них 1 дитина)
Виявлення боєприпасу – 1 (Котелевська ТГ)
Виявлення та знищення боєприпасів - 2.
За тиждень перевірено: 3183 осіб, 1583 транспортних засобів.
У зв’язку з необхідністю усунення ризиків та захисту населення від ворожих зазіхань, Полтавська РВА, спільно з силами оборони забезпечують систематичний моніторинг дотримання обмежень воєнного стану.