Фінансова допомога малим та середнім фермерським підприємствам для подолання наслідків війни у сільському господарстві
Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps розпочинає програму підтримки економічної стійкості України, яка допоможе зменшити негативні наслідки війни для фермерських підприємств та вплине на розвиток сільського господарства.
Ми спрямовуємо цю програму на фермерські підприємства, які прагнуть подолати наслідки війни, збільшити обсяги виробництва харчових продуктів та підвищити власну конкурентоспроможність шляхом співінвестування в перероблювання, виробництво з доданою вартістю, зберігання, надання різних сільськогосподарських послуг тощо.
Взяти участь у цій програмі та отримати відповідну фінансову допомогу можуть малі та середні фермерські підприємства, які знаходяться у Полтавській, Сумській та Чернігівській областях (за винятком районів, де проходять активні бойові дії, а також районів з обмеженим доступом або високим ризиком для життя та ведення такої діяльності) та залучають (або планують залучити) сільські домогосподарства або дрібних фермерів¹ до своєї бізнес-моделі. Домогосподарства та дрібні фермери з діяльністю, дотичною до діяльності підприємств, що розраховують на допомогу, мають відчути позитивні зміни від реалізації цієї програми, наприклад, завдяки:
- відновленому або забезпеченому доступу до ринків збуту фермерської продукції, втрачених через війну;
- відновленому або створеному місцевому виробництву, спрямованого на розв’язання проблем з постачанням ресурсів, необхідних для повноцінного функціонування фермерського господарства (виробництво комбікормів, вирощування посадкового матеріалу тощо);
- наданим раніше відсутніх послуг або послуг з високим місцевим попитом, для покращення умов ведення дрібної фермерської діяльності та збільшення її прибутковості (послуги з обробки землі, зберігання продукції тощо);
- виробництву продукції з доданою вартістю з продукції фермерської діяльності, придбаної в сільських домогосподарств та дрібних фермерів (плодоовочева продукція, ягоди, продукція тваринництва: молоко, яйця, продукція бджільництва тощо).
¹ До категорії дрібного фермерства входять особисті селянські господарства, самозайняті особи, фізичні особи-підприємці, що працюють на відносно невеликих земельних ділянках (до 2 га) та мають відносно невеликий обсяг товарообігу.
Середній розмір фінансової допомоги складає 40000 доларів США у гривневому еквіваленті за актуальним курсом НБУ. Одержувач коштів має здійснити облік, повний розрахунок та оплату всіх податків відповідно до чинного законодавства України.
Умови участі в програмі:
- офіційна реєстрація та відсутність юридичних і правових перешкод для підприємницької діяльності згідно з вимогами українського законодавства;
- інвестиція власних коштів до 50% від суми фінансової допомоги.
Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсній основі згідно з такими критеріями:
- чітка аргументація необхідності надання фінансової допомоги;
- відповідність бізнес-ідеї умовам та цілям програми підтримки;
- життєздатність бізнес-ідеї, яка передбачає збільшення прибутку в результаті впровадження;
- реалістичність бізнес-плану та чітке розуміння його реалізації;
- досвід ведення бізнесу;
- відсутність зауважень до ділової репутації заявника.
Ми також будемо оцінювати ваші заявки на отримання допомоги, зважаючи на безпекові ризики, визначені Mercy Corps.
ㅤ
Зверніть увагу, що подання заявки на участь у цій програмі є можливим лише після обов’язкової реєстрації на головній сторінці.
За додатковою інформацією щодо участі в програмі звертайтеся за телефоном 0 800 332 590
Також, ви можете залишити своє запитання за посиланням.
ㅤ
Mercy Corps та наші партнери працюють на засадах гуманності, неупередженості та поваги. Ваша думка є важливою для нас, ви маєте право впливати на те, як саме надається гуманітарна допомога, та надавати відгуки, наприклад, висловлювати подяку, ставити запитання та подавати скарги. Якщо ви маєте запитання, запити щодо інформації, відгуки, скарги чи проблеми, пов’язані з наданими послугами, просимо звертатися до нас за наступними каналами зв’язку: 0800332590 або на адресу електронної пошти feedback.ua@mercycorps.org. Усі відгуки є конфіденційними.
ㅤ
Mercy Corps та її партнерські організації НІКОЛИ не вимагають оплати за надання гуманітарної допомоги. Якщо вам стали відомі випадки вимагання працівниками Mercy Corps та/або її партнерських організацій винагороди за свої послуги (у будь-якій можливій формі), просимо повідомити про це за допомогою електронної пошти integrityhotline@mercycorps.org або порталу https://mercycorps.i-sight.com/portal.