A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

Повідомлення про наміри отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА «БАБИЧ В.Г.»

Дата: 30.01.2023 10:48
Кількість переглядів: 307

Повідомлення про наміри отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами 

ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА «БАБИЧ В.Г.»

ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО «БАБИЧ В.Г.» (скорочено ФГ«БАБИЧ В.Г.») повідомляє про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами проммайданчика підприємства.

Ідентифікаційний код суб’єкта господарювання – 34689339.

Юридична та поштова адреса: 38413, Полтавська обл., Полтавський р-н, селище Покровське, вул. Травнева, 10; контактний номер телефону +380506146766, е-mаіl: yakuba63@ukr.net.

Фактична адреса проммайданчика38413, Полтавська обл., Полтавський р-н, селище Покровське, вул. Зелена, 25.

Метою отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами є отримання офіційного документу, який дає право експлуатувати об'єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші.

Згідно Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» № 2059 від 23.05.2017 р. дана діяльність не відноситься до видів планованої діяльності та об’єктів, які підлягають оцінці впливу на довкілля.

ФГ «БАБИЧ В.Г.» спеціалізується на вирощуванні сільськогосподарської продукції. На території зерносушильний комплекс ЗСМ-7, склади зберігання сільськогосподарських культур, автотранспорт господарства, опалювальне устаткування та зварювальний трансформатор. Для печі «Горинич»(у складі  ЗСМ-7) в якості палива використовується біопаливо (солома та пелета із деревини); для печі для опалювання приміщень - деревина. 

Кількість стаціонарних джерел викидів складає 14 шт. В результаті діяльності об’єкту в атмосферне повітря здійснюються викиди забруднюючих речовин, який береться по максимальній потужності викидів при використані певного виду палива, яке використовується на обладнанні: речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом – 0,083 т/рік; оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту – 0,05 т/рік; азоту (1) оксид (N2O) – 0,0025 т/рік; діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки – 0,005 т/рік; оксид вуглецю – 0,316 т/рік; вуглецю діоксид – 56,719 т/рік; суміш насичених вуглеводнів С2-С8 і суміш насичених і ненасичених вуглеводнів С1-С4 (Запорозького заводу ВАТ "Укрграфіт") – 0,166 т/рік; метан – 0,016 т/рік; заліза оксид(у перерахунку на залізо) – 0,00004 т/рік; манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану – 0,000004 т/рік; пил деревний – 0,001 т/рік; пил зерновий – 0,0011064 т/рік; пил насіння соняшника – 0,000264 т/рік; пил насіння сої – 0,00000039 т/рік. Потужність викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря по максимальній потужності викидів (т/рік) при використані певного виду палива складає 0,6409 (без урахування вуглецю діоксиду).

Сучасне обладнання, яке встановлене на об’єкті, зводить до мінімуму шкідливий вплив на навколишнє середовище. Проведений розрахунок розсіювання забруднюючих речовин в приземному шарі атмосфери показав, що значення максимальних концентрацій забруднюючих речовин не перевищують граничнодопустимих концентрацій на межі санітарно-захисної зони.

Залежно від ступеня впливу на забруднення атмосферного повітря об'єкт підприємства належить до третьої групи - об'єкти, які не беруться на державний облік і не мають виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування.

На території об’єкта, що розглядається, відсутні джерела викидів, з яких в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини від виробництв та технологічного устаткування, на які повинні впроваджуватися заходи щодо досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин (основні джерела). Джерела викидів, що розглядаються, відносяться до інших джерел викидів. Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах не розробляються, оскільки об’єкт розташований в Полтавському районі, в якому гідрометеорологічними організаціями ДСНС України не проводиться прогнозування. На об’єкті  підприємства не планується впровадження заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, тому що на даний час не має перевищень встановлених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин.

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству. Для забруднюючих речовин в організованих викидах стаціонарних джерел, масова концентрація яких обмежується згідно з наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 309 від 27.06.2006 року «Про затвердження нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел», встановлюються нормативи граничнодопустимих викидів. Для речовин, на які не встановлюються нормативи граничнодопустимих викидів, встановлюються розрахункові величини масової витрати. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству. 

Пропозиції та зауваження від громадських організацій та окремих громадян протягом 30 календарних днів з дати публікації даного повідомлення приймаються в Полтавській районній військовій адміністрації: (т. (0532) 51-92-53); в Полтавській обласній військовій адміністрації: (т. (0532) 56-02-90) та в Департаменті екології та природних ресурсів Полтавської ОВА:  (т. (0532) 56-95-08).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора