КУЛЬТУРА І ТУРИЗМ НА ПОЛТАВЩИНІ: ПІДСУМКИ-2021 ТА ПЕРСПЕКТИВИ ПОТОЧНОГО РОКУ
Культура і туризм на Полтавщині: підсумки-2021 та перспективи поточного року
Результати роботи Департаменту культури і туризму облдержадміністрації в 2021 обговорили на апаратній нараді 7 лютого.
«Діяльність Департаменту культури і туризму здійснюється за напрямами культури, туризму, охорони культурної спадщини, міжконфесійних та міжнаціональних відносин. Для їхньої реалізації рішеннями Полтавської облради прийнято 4 програми – Комплексну програму розвитку культури і мистецтва на 2021-2025 роки, Програму розвитку туризму і курортів на 2021-2025 роки, Програму збереження культурної спадщини на 2021-2023 роки, Програму збереження, вивчення та популяризації Більського городища на 2018-2022 років, – зауважила директор Департаменту культури і туризму ОДА Ірина Удовиченко.
У 2021 році в межах «Великого будівництва» відновлено діяльність обласної філармонії, розпочато реставрацію краєзнавчого музею імені В.Кричевського та реконструкцію приміщення під музей «Історико-культурний заповідник «Більськ».
Також у минулому році розпочато капітальний ремонт музею-заповідника М.В.Гоголя. В області проведено 123 культурно-мистецькі заходи, що мали підтримку з обласного бюджету; проведено 12 оглядів-конкурсів колективів народної творчості, 17 виставок робіт майстрів народного мистецтва та 11 майстер-класів з видів народного мистецтва;
Уперше реалізовано пілотний проєкт «Релігійний атлас Полтавщини» та розпочато виконання Програми збереження культурної спадщини Полтавської області на 2021-2023 роки. Регіон увійшов до пілотного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики України зі створення електронного Державного реєстру нерухомих пам’яток України. На сьогодні до Реєстру включено 100% пам’яток – 2692.
Департаментом культури і туризму ОДА створено низку туристичних маршрутів, а також підтримано вже діючі.
«Серед планів на 2022 рік – продовження робіт на об’єктах «Великого будівництва», проведення циклу заходів у межах відзначення 300-річчя з дня народження Г. Сковороди та П. Величковського, – зауважила Ірина Удовиченко, – також передбачені організація та проведення 154 культурно-мистецьких заходів; доповнення Переліку пам’яток та виявлених об’єктів культурної спадщини; проведення грантового конкурсу для підтримки проєктів з розвитку мікро- та малого підприємництва в сфері туризму; виготовлення промоційних матеріалів для осіб з інвалідністю, презентація маршруту за напрямом гастро-крафтових виробників регіону».
Упродовж 2022 року Департаментом культури і туризму ОДА заплановано провести анкетування серед туристів та маркетингове дослідження галузі із залученням фахівців регіональних вищих навчальних закладів.