A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

МОЖЛИВОСТІ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ ДЛЯ ПОЛТАВСЬКИХ ГРОМАД

Дата: 22.10.2021 08:57
Кількість переглядів: 54

Можливості земельної реформи для Полтавських громад

 

21 жовтня у м. Полтава відбувся регіональний круглий стіл «Сучасні інструменти ефективного управління територією громади: виклики та можливості» для голів громад та землевпорядників за ініціативи Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування та за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Під час заходу учасники дізналися про те, як управляти своїми земельними ресурсами та про нові можливості із розвитку територій громад у рамках земельної реформи.

Сергій Кубах, керівник напряму земельної реформи Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) представив громадам важливі кроки управління їх територією. “Перш за все нобхідно зібрати та оприлюднити в електронному вигляді всі дані про землі громад та зареєструвати право власності громади на земельні ділянки, право державної власності на які раніше вже було зареєстровано, але зараз вони за Законом переходять у власність громад”.

Крім того, громадам необхідно буде позначити на карті землі, які призначені для насадження лісів та створення рекреаційних об'єктів, закладення або відновлення лісосмуг та інших полезахисних насаджень.

“Громаді необхідно визначитися з цілями використання земель на найближчі роки. На цьому етапі громада визначає, яким чином може залучити інвесторів, використовуючи потенціал земельних ресурсів. Задля врахування усіх інтересів, громада має зібрати Робочу групу та спільно розробити карту-схему перспективного використання й охорони земель громади”, – зазначив Сергій Кубах.

Євген Бердніков, радник із земельного законодавства Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), розповів про ключові зміни у сфері землеустрою та, зокрема, комплексні плани для громад: “Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади є одночасно землевпорядною та містобудівною документацією на місцевому рівні (як в межах, так і за межами населених пунктів) та включає в себе також екологічну та пам’яткоохоронну документацію. Функціональні зони можна вносити у Державний земельний кадастр та визначати набір дозволених видів цільового призначення земельних ділянок. До того ж, комплексний план дає можливість резервування територій для суспільних потреб”.

Крім того, під час заходу громадам була представлена піврічна навчальна програма “Нові можливості громад в управлінні землями” для очільників та фахівців із управління земельними ресурсами територіальних громад з усієї території України. Для подачі заявки потрібно заповнити форму за посиланням: https://forms.gle/cTPnpgWSGDxJWxGN9.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора