A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

ПОЛТАВСЬКУ ОБЛАСНУ БІБЛІОТЕКУ ІМЕНІ І.П. КОТЛЯРЕВСЬКОГО ПЛАНУЮТЬ ТРАНСФОРМУВАТИ В СУЧАСНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР

Дата: 07.09.2021 08:18
Кількість переглядів: 176

Полтавську обласну бібліотеку імені І.П. Котляревського планують трансформувати в сучасний освітній простір

 

6 вересня у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського відбулася нарада щодо трансформації закладу з однойменною назвою в сучасний освітній простір. Участь у заході взяли заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко,  представники благодійного фонду «Smart Foundation», Департаменту культури і туризму ОДА, народний депутат України Дмитро Нальотов, працівники бібліотеки.

«Простір Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського – один із найбільших у Полтаві. Це понад 9 000 метрів квадратних загальної площі, які повинні ефективно функціонувати й використовуватися. Зберігаючи своє основне призначення, в перспективі заклад буде переформатовано, сучасно та якісно оновлено. Це дасть поштовх до нового витка розвитку бібліотеки», – зауважила Катерина Рижеченко.

Директор благодійного фонду «Smart Foundation» Наталія Баришпольська та менеджер проєктів Ігор Хаджинов представили на загал варіант концепції створення нового, сучасного культурно-освітнього простору, який би давав багато можливостей для навчання й саморозвитку. Простір бібліотеки має багато можливостей щодо планування. На загал представили «робочий варіант», який надалі обговорюватимуть і вдосконалюватимуть. Детально розповіли про функціональне призначення кожного з п’яти поверхів.

«Простір бібліотеки буде поділено за принципом зонування. Тут діятимуть марковані зони легкого доступу, мультимедійного простору, виставкові та лаундж-зони, дитячої спеціалізованої бібліотеки, а також комп’ютерний клас, постійні тематичні виставки. Окрім основних поверхів, проєктом передбачене функціональне навантаження підвальних приміщень та покрівлі, облаштування прилеглої території. Для зручності відвідувачів плануємо облаштувати літню терасу, кафе, просторі конференц-зали, коворкінг-центр. Все плануємо створити рухомим, щоб зали легко змінювали своє тематичне призначення», – розповів Ігор Хаджинов у ході детальної презентації.

Передбачена реконструкція має на меті збільшити на 47% кількість відвідувань бібліотеки, залучити інвесторів для проведення масових заходів на території закладу, створити сучасний багатофункціональний бібліотечний простір для проведення виставок, конференцій, симпозіумів, арт-проєктів, якісну презентацію бібліотечних просторів та фондів.

До речі, свого часу «Smart Foundation» працювала над перебудовою старого приміщення Козельщинської центральної районної бібліотеки імені Олеся Гончара у новий громадський культурно-освітній smart простір. Окрім сучасного урбаністичного ремонту, бібліотека отримала оновлений книжковий фонд із близько 2 000 бестселерів та новинок.

«Маємо на 100% цікаву ідею з облаштування сучасного культурного, мистецького, освітнього простору. Хотілося б бачити в ній ще й економічну складову, яка також допомагатиме надалі підтримувати й розвивати цю територію. Продовжимо обговорювати всі нагальні моменти», – зауважив Дмитро Нальотов.

«Ідеї виходу в паркову зону, створення кафе, послідовності відділів бібліотеки та її зонування, дитячих куточків, облаштування простору на даху, окрема достойна презентація історичних видань – ці та багато інших озвучених сьогодні ініціатив у межах трансформації сучасного освітнього простору мають ключову мету – розвиток бібліотеки. Маємо зробити все можливе, щоб ефективно оптимізувати наявну площу, забезпечити життєдіяльність бібліотеки на 100%», – підсумувала Катерина Рижеченко.

Між Благодійною організацією «Smart Foundation» та Департаментом культури і туризму Полтавської ОДА було підписано відповідний Меморандум про співпрацю.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора