В ОБЛАСНОМУ ЦЕНТРІ ВІДЗНАЧИЛИ 30-РІЧЧЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

Дата: 24.08.2021 13:33

У День Незалежності України в Полтаві, на Соборному майдані, відбулися тематичні урочисті заходи. Представники обласної влади, громадськості, духовенства, військовослужбовці, діячі культури поклали квіти до пам’ятника гетьманові Івану Мазепі.

"Вітаю із головним святом нашої держави. Багато поколінь українців виборювали незалежність. Нині щохвилини наші воїни продовжують цю боротьбу на сході України. Наша сила – в соборності. Впевнений, ми на правильному шляху. Якщо хочемо надавати нашим дітям якісні освітні послуги, маємо будувати школи, вкладати кошти у розвиток дошкільних, вищих навчальних закладів, установ професійно-технічної освіти. Якщо хочемо, щоб наші спортсмени ставали олімпійськими чемпіонами, маємо вкладати у розбудову спортивної інфраструктури. Якщо хочемо бути незалежними – маємо вкладати у свою сильну й потужну армію. Впевнений, що разом нам все це вдасться», – зазначив голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов.

Полтавська ОДА підтримала ініціативу Президента України Володимира Зеленського щодо забезпечення житлом воїнів-інтернаціоналістів, ветеранів антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, а також членів їхніх родин. Олег Синєгубов вручив ключі від двокімнатної квартири й правовстановлювальні документи на житло голові Новосанжарської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Михайлові Коркішку. Крім того, дев’ять ветеранів війни – учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил одержать іменні сертифікати на санаторно-курортне лікування.

Державними нагородами відзначили воїнів, освітян, аграріїв, працівників культури області. Орденом «За мужність» III ступеня нагороджено посмертно добровольця Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» В’ячеслава Литовченка. Відзнаку отримала мама бійця Лідія Гаврилівна. Орден «За заслуги» II ступеня одержав генеральний директор СТОВ «Світоч» Василь Кириченко, орден «За заслуги» IIІ ступеня – директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий.

П’яти жителям Полтавщини присвоєні почесні звання:

Заслужений вчитель України – вчителю інформатики Семенівського НВК № 2 Семенівської селищної ради Юрію Кузубу;

Заслужений донор України – донорові, слюсарю-сантехніку КП «Гребінківський комбінат комунальних підприємств» Миколі Первішку й донорові, оператору водозапірних споруд ПАТ «Укртатнафта» Миколі Титаренку;

Заслужений працівник культури України – провідному методисту районного методичного центру народної творчості та культурно-дозвіллєвої роботи Миргородського району Тетяні Кононенко й директору комунального підприємства «Палац дозвілля» Наталії Похилько.

Почесною грамотою Кабінету Міністрів України нагороджені голова ГО «Учасники бойових дій Шевченківського району м. Полтави» Володимир Корнійчук та директор Комунальної установи «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради Ігор Корост.

На Соборному майдані відбулася й церемонія спеціального погашення маркованого художнього конверта, створеного з нагоди 30-ї річниці незалежності України. Він оформлений у синьо-жовтих кольорах із рядками з вірша «Молитва за Україну» юної поетеси Олександри Бурбело, яка через хворобу померла в 15 років: «І я свою молитву долучаю за Україну, що в світах одна, така квітуча й пишна, наче з раю, для нас усіх дарована вона!». В кожному обласному центрі України такий конверт введуть в обіг. Наклад – 350 тисяч примірників.

Цього ж дня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрили експозицію «30 років незалежності України: Полтавщина».