A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

УСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ ВІД COVID-19 НА ПОЛТАВЩИНІ

Дата: 27.07.2021 08:31
Кількість переглядів: 385

Усе, що потрібно знати про вакцинацію від COVID-19 на Полтавщині

 

Вакцинація – це єдиний спосіб, який дасть змогу швидко побороти коронавірус, захистити себе та свої родини й повернутися до звичного життя. Всі вакцини безпечні й ефективні. Щеплення – добровільні та безкоштовні.

Як проводять вакцинацію у Полтавській області

 

Зараз на Полтавщині, як і в усій Україні, триває п’ятий і найбільш масштабний етап вакцинації проти COVID-19. Це означає, що будь-хто від 18 років доступно й легко може отримати щеплення.

 

Щеплення у центрах вакцинації

 

У найбільших містах на Полтавщині відкриті центри вакцинації. Вони працюють щодня з 9:00 до 18:00.

 

Адреси й телефони центрів вакцинації:

 

– Полтава, Торгово-розважальний центр «Київ», вулиця Зіньківська, 6/1а, тел. 0951286662;

– Полтава, Палац дозвілля «Листопад», вулиця Соборності, 58, тел. 0951286662;

– Полтава, відокремлений корпус кардіологічного диспансеру, вулиця Івана Мазепи, 21, тел. 0951286662;

– Кременчук, Кременчуцький ліцей №11 «Гарант», вулиця Першотравнева, 53, тел. 0633379150;

– Кременчук, колишнє приміщення поліклініки №4, проспект Лесі Українки, 80, тел. 0635391521;

– Миргород, Міський будинок культури, вулиця Гоголя, 141/1, тел. 0995490091;

– Лубни, кінотеатр «Київська Русь», проспект Володимирський, 16, тел. 0954171117;

– Горішні Плавні, відокремлений адмінкорпус ПрАТ «ГЗК», вулиця Будівельників, 16, тел. 0675309331.

 

Чи треба записуватися на щеплення у центрі вакцинації та що з собою мати

 

На щеплення до центру вакцинації попередньо записуватися необов’язково. Достатньо мати з собою паспорт, декларацію з сімейним лікарем або ідентифікаційний код. Тестуватися на антитіла чи антигени до COVID-19 перед чи після щеплення не потрібно.

 

Вакцинація від COVID-19 є добровільною. Перед щепленням необхідно заповнити згоду безпосередньо в центрі вакцинації.

 

Вакцинація у пунктах щеплень

 

Жителям невеликих селищ і сіл зручно буде вакцинуватися в пунктах щеплення. Їх в області 93. Розташовані вони в амбулаторіях. Адреси й телефони пунктів вакцинації шукайте в розділі «Полтавська область» за посиланням https://list.covid19.gov.ua/. Записуватися на вакцинацію необхідно за вказаними телефонами. Якщо контакти не відповідають, необхідно повідомити за номером Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА – 0800505032. Із собою необхідно мати паспорт, декларацію з сімейним лікарем або ідентифікаційний код.

 

Вакцинація за допомогою мобільних бригад

 

Мобільні бригади щеплюють професійні групи (медиків, освітян, військових, соціальних працівників, працівників органів державної влади та ін.); організовані колективи із більше ніж 50 людьми; маломобільних громадян. Із собою необхідно мати паспорт, декларацію з сімейним лікарем або ідентифікаційний код. На щеплення вас запише роботодавець. Маломобільні громадяни можуть звернутися до контакт-центру за номером 0 800 60 20 19.

 

Щеплення в пересувних пунктах вакцинації

 

У Полтаві й на території інших громад працює пересувний комплекс для вакцинації проти коронавірусу. Час роботи й місце розташування автівок можна дізнатися на офіційному сайті Полтавської ОДА – https://www.adm-pl.gov.ua.

 

Чим вакцинують у Полтавській області

 

Наразі для вакцинації в Україні використовують та планують використовувати вакцини знаних у світі розробників і виробників.

 

AstraZeneca

AstraZeneca (Covishield, SKBio) індійського, корейського та італійського виробництва – це векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 12 тижнів. Першу і другу дозу можна отримати вакциною AstraZeneca, виробленою на різних майданчиках. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Докладніше про вакцину – https://vaccination.covid19.gov.ua/articles/astrazeneca

 

Coronavac

CoronaVac – це інактивована вакцина, розроблена китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Докладніше про вакцину – https://vaccination.covid19.gov.ua/articles/sinovac

 

Comirnaty

Comirnaty – це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 21 день. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Докладніше про вакцину – https://vaccination.covid19.gov.ua/articles/pfizer

 

Moderna

Moderna – це мРНК-вакцина, розроблена американською фармацевтичною компанією Moderna. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Докладніше про вакцину – https://vaccination.covid19.gov.ua/articles/moderna

 

Які бувають реакції на вакцину

 

Після отримання вакцини дехто може відчувати побічні реакції. Вони є нормальними й минають за кілька годин/днів після вакцинації. Після введення вакцини організм певним чином формує імунну відповідь, яка захистить від важкого перебігу та ускладнень від хвороби.

 

Після вакцинації пацієнт має залишатися у місці проведення вакцинації для спостереження принаймні протягом 30 хвилин на випадок виникнення алергічної реакції.

 

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Це український документ про зроблені дві дози щеплення, який відповідає міжнародним медико-санітарним нормам. Таке свідоцтво можна отримати лише в паперовому форматі українською та англійською мовами. Щоб одержати сертифікат, достатньо звернутися до свого сімейного лікаря. Можна використати для перетину державних кордонів відповідно до міжнародних медико-санітарних правил.

 

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ

https://vaccination.covid19.gov.ua/

«Гаряча лінія» МОЗ →  0800 60 20 19


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора