«ПІСЛЯ ЩЕПЛЕННЯ КІЛЬКІСТЬ ЗАХИСНИХ АНТИТІЛ В ДЕСЯТКИ РАЗІВ БІЛЬША, НІЖ ПІСЛЯ ХВОРОБИ», – ОЛЬГА БАСТАНОГОВА

Дата: 29.06.2021 10:58

«Після щеплення кількість захисних антитіл в десятки разів більша, ніж після хвороби», – Ольга Бастаногова

Єдиним дієвим способом протидії коронавірусній хворобі є вакцинація.

Про це розповіла  лікар-імунолог та координатор вакцинації в області Ольга Бастаногова в інтерв’ю виданню «Зміст».

«Стійкіший до COVID-19 імунітет формується після вакцинації, а не після перенесеної хвороби. Зокрема у пацієнтів із важким перебігом захворювання антитіла майже не виділяються. Люди, які перехворіли на коронавірус, потребують вакцинації, адже після щеплення кількість захисних антитіл у десятки разів більша, аніж після хвороби, – сказала Ольга Бастаногова. –   Використання на Полтавщині вакцин із різною ефективністю сприятливе для формування колективного імунітету. Для його досягнення вакцинованими мають бути 70% населення області».

Станом 24 червня на Полтавщині виконали 119 тис. 497 щеплень проти коронавірусної хвороби. Зокрема 87 тисяч 302 людини вакцинували першою дозою, із них 32 тисячі 195 жителів області отримали й другу дозу, тобто повністю завершили вакцинацію.

Нагадаємо, в червні розпочали роботу центри масової вакцинації в 5 містах: Полтаві, Кременчуці, Лубнах, Миргороді, Горішніх Плавнях. У них може отримати щеплення будь-хто охочий вакцинуватися.

Щеплення у центрах виконують вакциною CoronaVac китайського виробництва. Нещодавно її схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я. Ольга Бастаногова говорить, що через деякий час CoronaVac схвалять у Європейському Союзі, що дозволить щепленим нею пересуватися країнами ЄС із міжнародним паспортом вакцинації.