ПОЛТАВЩИНІ НАДАДУТЬ МАЙЖЕ 25 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ДЕРЖАВНОЇ СУБВЕНЦІЇ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ ДІТЕЙ-СИРІТ, ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ, ОСІБ З ЇХ ЧИСЛА

Дата: 25.06.2021 13:22

Полтавщині нададуть майже 25 мільйонів гривень державної субвенції для забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа

24 червня відбулася відеоселекторна нарада з  Мінсоцполітики щодо використання коштів  субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Участь від Полтавської області взяли заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко, представники профільних департаментів та управлінь ОДА.

Генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг і захисту прав дітей Мінсоцполітики Руслан Ковбаса розповів про алгоритм використання коштів субвенції та надав роз’яснення щодо  постанови № 615, яка набрала чинності 18 червня 2021 року.

Полтавщині передбачено 24 млн 839 тис. грн державної  субвенції.

Субвенцію можна  спрямувати на:

• нове будівництво, продовження та завершення розпочатих у попередніх періодах будівництв і ремонтів для малих групових будинків та дитячих будинків сімейного типу;

• придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла, житла для дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа;

• рецензування звітів про оцінку житла;

•  розробку проєктної документації  на нове будівництво для розміщення МГБ, капітальний ремонт/реконструкцію житла для ДБСТ;

• виплату грошової компенсації для осіб;

• підтримку малих групових будинків.

Руслан Ковбаса зауважив, що умови для надання субвенції залишаються незмінними.

«Це  спроможність органів державної влади для підтримки таких типів будинків та забезпечення їхнього подальшого функціонування; співфінансування міст обласного значення  для придбання житла для ДБСТ; надання органами земельних ділянок; обов’язкове урахування потреб осіб з інвалідністю та маломобільних груп при будівництві; відповідність державним нормам і стандартам законодавства», – сказав Руслан Ковбаса.

У постанові з’явилися три нові позиції:

• придбання житла, зокрема й за рахунок грошової компенсації, на умовах співфінансування;

• перебування осіб на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов на момент досягнення 23-річного віку;

• здійснення видатків, пов’язаних із утриманням МГБ за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Місцеві комісії повинні оперативно визначити, куди спрямувати кошти субвенції: чи на купівлю житла, чи будівництво. Також сформувати списки осіб, які перебувають на квартирних обліках за віком: від 16 до 23 років, від 23 до 35 років, старші за 35 років. Далі – списки осіб для виплати компенсації.

До кінця липня обласні комісії мають визначитися, куди спрямують кошти субвенції.