A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

ОЛЕГ СИНЄГУБОВ: «НА ПОЛТАВЩИНІ ПРОВЕЛИ ПЕРШУ ОПЕРАЦІЮ НА ВІДКРИТОМУ СЕРЦІ»

Дата: 17.06.2021 14:00
Кількість переглядів: 262

На Полтавщині провели першу операцію на відкритому серці – Олег Синєгубов

 

 

Першу в Полтавській області операцію на відкритому серці провели в обласному кардіоваскулярному центрі. Новий корпус цього медичного закладу, де й відбулося оперативне втручання, збудували минулого року в межах програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво».

«Уперше на Полтавщині провели хірургічну операцію на відкритому серці – аортокоронарне шунтування. Для медицини області – це історичний момент і крок у майбутнє. Пацієнт – 70-річний житель Кременчука. Наразі він почувається добре та дихає самостійно. Ця унікальна для Полтавщини операція є результатом нашої консолідованої роботи: медиків, будівельників, державної й обласної влади», – зазначає голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Оперувала бригада київських і полтавських спеціалістів під керівництвом директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова Василя Лазоришинця. Він зауважує, що у Полтавському кардіоцентрі, є все необхідне для проведення подібних операцій.

«Нині в Україні 49 кардіохірургічних центрів, 34 із них виконують операції на відкритому серці. Відсьогодні Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр став повноправним хірургічним центром, адже виконана перша операція зі штучним кровообігом у регіоні. Це дасть можливість оперувати на європейському рівні», – розповів Василь Лазоришинець.

Аортокоронарне шунтування проводиться, коли уражено більше трьох судин. Хірурги беруть вену із ноги і вшивають її між аортою і коронарною артерією.

Голова Полтавської облдержадміністрації додає, що перша операція на відкритому серці – це лише початок. «В Україні є потреба на аортокоронарне шунтування, адже зараз виконується 140 операцій на 1 мільйон населення, коли за кордоном такий показник становить 1300-1800 операцій. Тому місцеві хірурги їздитимуть до Києва, щоб брати участь у повсякденній роботі інституту імені М. М. Амосова та за кілька років самостійно проводити такі втручання. До 2027 року ми поставили собі амбітну мету: сформувати доступну та якісну медицину на всіх рівнях: від маленького села до великого міста. Саме це і передбачає наша Стратегія розвитку Полтавської області, саме для цього ми й будуємо такі кардіоцентри».

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора