ПРЕДСТАВНИЦТВО ФОНДУ ООН У ГАЛУЗІ НАРОДОНАСЕЛЕННЯ (UNFPA) В УКРАЇНІ ЗАПРОШУЄ МІСТА РОЗПОЧАТИ ВИМІРЮВАТИ РІВЕНЬ БЛАГОПОЛУЧЧЯ МОЛОДІ
Представництво Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні запрошує міста розпочати вимірювати рівень благополуччя молоді
Індекс благополуччя молоді (ІБМ) – зручний онлайн інструмент, розроблений #UNFPAUkraine для муніципалітетів, який дає можливість швидко та зручно досліджувати стан молоді у місті та на базі цих даних вдосконалювати молодіжну політику та проєкти з розвитку молоді.
Він спрямований на заохочення молодих людей ставати більш активними та залученими до прийняття рішень на місцевому рівні. Ініціатива реалізується в Україні з 2019 року і вже 11 міст вираховують ІБМ: Кременчук, Львів, Миколаїв, Маріуполь, Мелітополь, Херсон, Дніпро, Тернопіль, Луцьк, Одеса та Київ.
Для визначення ІБМ на муніципальному рівні, автори методології виходили з аналізу світового досвіду визначення найважливіших аспектів життя та благополуччя молоді, напрямів розвитку молоді, методик благополуччя молоді, а також власної оцінки наявних даних за різними аспектами на муніципальному рівні. У результаті цієї роботи, автори визначили 49 первинних індикаторів, які згруповані по 7 важливих блоках:
-
Освіта;
-
Здоров’я;
-
Економічні можливості;
-
Участь у політичному житті;
-
Участь у громадському житті;
-
Інформаційні та комунікаційні технології
-
Безпека та захищеність.
Для кого потрібен Індекс?
Для місцевої влади. Індекс - це простий інструмент для моніторингу і оцінки благополуччя молоді саме у вашому місті. Наразі Індекс вже працює у Кременчуці, Львові, Миколаєві, Маріуполі, Мелітополі, Херсоні, Дніпрі, Тернополі, Луцьку, Одесі й Києві.
Для молоді. Це зручна можливість для залучення до діалогу із владою, надання зворотного зв'язку та участі в прийнятті рішень на рівні свого міста.
Для ЗМІ та громадських організацій у містах. Дані Індексу дають оцінку успішності молодіжної політики міста.
Для місцевого бізнесу. Платформа, на якій молоді люди проходять опитування по Індексу, має можливість розміщення промокодів від місцевих компаній. Тобто за проходження опитування кожен учасник та кожна учасниця отримують знижки на товари чи послуги у своєму місті. Ставши партнером Індексу благополуччя молоді у місті місцева компанія має можливість надавати знижки на свої послуги чи товари, а натомість отримати потенційних покупців.
Компанія “Цитрус” приєдналася до ініціативи у 2021, ставши національним партнером проєкту ІБМ, для підтримки молодих людей у всіх містах України. Цитрус надаватиме знижки на товари, що продаються через онлайн та оффлайн магазини, молодим людям, які повністю пройшли опитування в різних містах України.
Якщо ви хочете брати участь у проєкті «Індекс благополуччя молоді» та вимірювати стан молоді у вашому місті, пропонуємо вам:
- заповнити аплікаційну форму та надіслати разом з офіційним листом від міської ради щодо участі міста у проєкті на електронну адресу dkulyk@unfpa.org до 4 червня 2021 року;
- визначити координатора ІБМ відповідальним за подальші дії та співпрацю з UNFPA для налагодження подальшої комунікації.
Контактна особа з питань реалізації проєкту від UNFPA – Кулик Дмитро, Координатор ІБМ dkulyk@unfpa.org, +38 050 459 20 55.