Податкова служба інформує

Боротьба з «відмиванням» доходів: з початку року відшкодовано понад
156 мільйонів гривень збитків
З початку року державі відшкодовано понад 156 мільйонів гривень збитків. Це результат піврічної роботи команди ДПС разом із правоохоронцями у сфері боротьби з ухиленням від сплати податків та «відмиванням» коштів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в. о. Голови Державної податкової служби Українського Леся Карнаух.
«Загальна сума виявлених збитків перевищує 336 млн гривень. Працюємо над повним відшкодуванням збитків, завданих державі», – сказала вона.
Проведені ДПС заходи:
- 228 документальних перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог податкового, валютного та іншого законодавства України;
- понад тисяча аналітичних досліджень фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання. У понад 70 % виявлені ознаки злочинів за ст. 209 КК України (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом);
- направили правоохоронцям понад півтисячі висновків із встановленими ознаками злочину, передбаченого ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків);
- правоохоронці зареєстрували 29 кримінальних проваджень, значний обсяг матеріалів приєднаний до раніше розпочатих кримінальних проваджень.
Найпоширеніші «схеми», які виявили фахівці ДПС:
- компанії переводять частину прибутку суб’єктам на спрощеній системі оподаткування з перевищенням дозволених обсягів доходів. Таким чином занижують податкові зобов’язання і ухиляються від сплати податків.
Спільно з правоохоронцями вже повернули до бюджету 32,3 млн гривень;
- виведення коштів за нереальними господарськими операціями, у тому числі з використанням штучно створених суб’єктів господарювання.
Внаслідок розслідування відшкодовано 40,1 млн гривень;
- неправдиві дані в податковій звітності.
За такими фактами вже забезпечено відшкодування понад 16 млн гривень.
- отримання бюджетних коштів без реєстрації податкових накладних і не відображення операцій в звітності.
У межах одного з кримінальних проваджень вже повернули до бюджету 9 млн гривень.
«Роботу проводимо не для «галочки». І це не про тиск на бізнес, а про чесні відносини між державою та бізнесом. Не може бути різних правил роботи. Якщо працюєш нечесно, ухиляєшся від сплати податків – маєш розуміти, що за це нестимеш відповідальність. Не сплатив належне – маєш повернути це до бюджету. Саме це про справедливі та прозорі умови для всіх», – додала в. о. Голови ДПС.

Сплата ПДФО зросла на 21,2 %
Надходження з ПДФО за перше півріччя збільшилося на 21,2 % порівняно з минулорічним показником. Загалом платники податків сплатили 292,3 млрд гривень. Ця сума на 51,2 млрд грн перевищує торішню.
Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла в. о. Голови Державної податкової служби Леся Карнаух.
Впродовж кількох місяців лідерами за сплатою залишаються:
- Київ – 68,2 млрд грн,
- Дніпропетровська область – 28,9 млрд грн,
- Львівська область – 19,8 млрд грн,
- Київська область – 17,5 млрд гривень.
Найбільше зростання ПДФО у великих регіонах та містах цілком логічно повʼязане зі зростанням значного попиту на послуги. Крім того, тут вищі зарплати та обсяг офіційного працевлаштування.
«Водночас продовжуємо системну роботу з платниками податків щодо виведення діяльності з «тіні». Щоб було більше мотивації працювати цивілізовано, за єдиними правилами та підходами. Підвищуємо і ефективність адміністрування податків», – сказала Леся Карнаух.
Головне управління ДПС у Полтавській області




