Виставка до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України
У Полтавській районній військовій адміністрації організували тематичну виставку до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Її автор — голова Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України при Полтавській районній військовій адміністрації Олександр Васильович Левчук. У минулому учасник війни в Афганістані, який наразі активно займається волонтерством.
Метою виставки є збереження історії та пам'яті про військові події та їх учасників. Експозиція має освітні, меморіальні, патріотичні та гуманістичні цілі. Подібні виставки покликані стати джерелом інформації про історичні події, а також платформою для роздумів і осмислення впливу війни на суспільство.
Основу експозиції становлять фрагменти бойового обладнання доставлені безпосередньо з місця бойових дій. Це різні зразки озброєння, враховуючи зброю іноземного виробництва, в категоріях вогнепальна, артилерійська.
Окремо представлені книги авторами яких є учасники бойових дій. Написані військовими, ці книги є важливим джерелом рефлексії та розуміння війни зсередини. Вони надають унікальну можливість побачити події очима тих, хто безпосередньо брав участь у бойових діях, і часто розповідають про досвід, який не можна знайти в офіційних звітах чи новинах. На виставці представлені прапори бойових підрозділів ЗСУ.
Усім військовим притаманне почуття гумору, він допомагає відволіктися та пережити складні моменти. Емоційний контраст виставці надають дитячі малюнки, які передали учні для військовослужбовців. Вони відіграють важливу роль у моральній підтримці воїнів, несуть у собі щирість, наївність і любов, що особливо цінуються під час війни. Малюнки часто містять зображення сонця, мирного неба та щасливі сцени, які додають воїнам сили й впевненості. Цими малюнками діти висловлюють свою вдячність воїнам та побажання швидшого повернення додому. Часто вони стають частиною листівок або невеликих подарунків, які передаються на передову через волонтерів або благодійні організації. Бійці зберігають їх у своїх особистих речах як оберіг, що допомагає підтримувати моральний дух.
Представлена тематична література, присвячена психологічним аспектам взаємодії з військовими, яка є важливою частиною їх підтримки та реабілітації. Така література допомагає зрозуміти особливості поведінки, емоційного стану та потреб ветеранів, які повертаються з фронту, і тих хто продовжує виконувати свої службові обов'язки. Ключові теми: ПТСР (посттравматичний стресовий розлад), комунікація з військовими, психологічна підтримка, реінтеграція військових та ветеранів у цивільне життя, корисні ресурси та програми реабілітації. Книги розраховані на широкий загал і допоможуть будувати містки розуміння і підтримки між тими, хто пройшов війну, та суспільством.
Полтавщина відчула вторгнення ворожих військ з перших днів війни. На виставці можна знайти уламки «Іскандера», «Шахіда», які прийняла полтавська земля. Частину експозиції становлять плакати, які демонструють зразки українського військового одягу різних часів. Це тема якою жваво цікавиться автор виставки, володіє зразками військового одягу, які з часом можуть бути презентовані у новій виставці.
Такі виставки допомагають громадянам краще зрозуміти не тільки технічні аспекти військової справи, а й знайти відповіді на питання, пов'язані з війною та її наслідками.