A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

30 травня - Всесвітній день боротьби проти астми та алергії

Дата: 31.05.2024 15:01
Кількість переглядів: 37

Фото без опису

30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми та алергії. Слово «алергія» у багатьох людей викликає асоціацію з нежиттю, чханням, свербінням у носі, а слово “астма” – з важким диханням. Так воно і є, оскільки бронхіальна астма та алергія тісно взаємопов’язані між собою. Часто бронхіальна астма є наслідком алергічного захворювання (АЗ). Згідно з даними ВООЗ, третина населення земної кулі страждає від алергії. Серед усіх хворих на алергічні захворювання 300 млн осіб страждають на бронхіальну астму, 400 млн – на алергічний риніт, 250 млн – на харчову алергію та близько 500 млн – на різноманітні алергічні реакції до лікарських препаратів. Проблему погіршує й те, що частина людей з АЗ мають декілька форм алергії одночасно.

Отже, алергія є одним з найбільш розповсюджених захворювань.

Весною і влітку під час цвітіння дерев і рослин у хворих загострюється бронхіальна астма. Вона характеризується такими клінічними ознаками, як задишка, кашель (переважно вночі або вранці), епізодичні хрипи в легенях. Найважливішим принципом лікування є усунення симптомів, профілактика ускладнень, контроль над захворюванням. Це буває надзвичайно важко саме у весняно-літній період, коли в повітрі з’являється велика кількість пилку квітучих рослин. Лікар призначає пацієнту алерген-специфічну іммунотерапію.

Алергічні захворювання – бронхіальна астма, полінози, кропив’янка, алергічний риніт, дерматит, лікарська та харчова алергія мають тенденцію до зростання.               Розповсюдженість алергічних захворювань найвища в регіонах з екологічно несприятливим становищем. Недарма алергію називають хворобою ХХІ століття.

Алергія з грецької мови означає «реакція на чужорідне». Це підвищена чутливість організму до впливу деяких факторів оточуючого середовища, так званих алергенів. Іншими словами – це гостра реакція імунної системи організму на якісь звичайні речі.

Наприклад, на котяче хутро. Загалом алергенів налічується понад 20 тисяч. Вони поділяються на чотири основні види:

  • харчові,
  • біологічні,
  • хімічні,
  • лікарські.

Якщо раніше алергія була природного походження, то наразі збудниками алергії стають багато штучних речовин. Будь-яка річ або продукт можуть забезпечити алергіку дискомфорт.

Найбільш розповсюдженими алергенами є пилок рослин, продукти харчування, хутро тварин, засоби побутової хімії, домашній пил. Самій людині складно визначити, на який вид алергену вона може реагувати, тут необхідна допомога лікаря.

В групі ризику найчастіше всього опиняються діти і молоді люди 20-35 років. У зрілому віці алергічні реакції з’являються значно рідше. Захворювання вражає однаково як чоловіків, так і жінок. Якщо алергією страждає один із батьків, то ймовірність розвитку алергії у дитини складає близько 30%. За наявністю алергії у обох батьків цей ризик подвоюється, сягаючи 60-75%.

Алергія може бути небезпечною для життя. У людей-алергіків може виникнути анафілактичний шок. Це тяжкий патологічний стан, пов’язаний із надзвичайно гострою реакцією організму на подразник. Анафілактичний шок можуть викликати лікарські препарати, укуси комах, продукти харчування – наприклад, молочні і молоковмісні продукти. За відсутністю медичної допомоги важкий перебіг алергії може призвести до летального кінця.

Слід з’ясувати важливе питання про симптоми алергії. Вони нагадують застудні – нежить, кашель, чхання. Тому одразу складно визначити де алергія, а де ознаки інфекції. Хворому варто якомога швидше згадати, коли саме і як з’явились ознаки, що нагадують алергічну реакцію. З цими симптомами слід звернутись до лікаря.

 

Існує кілька теорій, згідно з якими можуть розвинутися алергічні реакції:

  • недорозвинутість імунної системи,
  • підвищення контактів з «хімією» на вулиці, в побуті, у харчуванні,
  • дисбактеріоз – порушення складу мікрофлори кишківника.

Щоб вберегти себе від хвороби ХХІ століття, хворим варто уникати тих продуктів харчування, ліків та інших речовин, на які колись була алергія. Якщо є алергія на хутро тварин – не тримайте домашніх тварин в квартирі. Якщо є алергія на пил і кліщів – робіть щоденне вологе прибирання оселі. Якщо алергія на медичні препарати – завжди майте при собі спеціальну картку, куди занесено на які саме ліки у вас алергія.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора