A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

Грантові програми та міжнародні ініціативи, як інструмент підтримки тергромад області в частині розвитку соціальних послуг

Дата: 03.05.2024 11:40
Кількість переглядів: 142

Фото без опису

В межах Координаційного центру підтримки цивільного населення Полтавської ОВА налагоджено активну співпрацю з міжнародними донорськими організаціями та громадськими об’єднаннями, які не лише забезпечують гуманітарне реагування, а й реалізують важливі проєкти.

Безперечно, розвиток соціальних послуг є тим пріоритетом, який важливий кожній громаді, але водночас, враховуючи воєнний стан, не завжди на це вистачає ресурсів та фаховості.

Саме тут в нагоді стають програми та ініціативи наших партнерів, які дозволяють залучити гуманітарну та грантову допомогу, за останні роки в області значно підвищилась активність в реалізації гуманітарних ініціатив та проєктів міжнародно-технічної допомоги саме за соціальним компонентом.

Перш за все, плідним для соціальної сфери стала співпраця області з Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Агентство напряму та через свої партнерські організації надає підтримку як управлінням соціального захисту населення, так я надавачам соціальних послуг у вигляді комп’ютерної та мультимедійної техніки.

В рамках меморандуму з ОВА здійснює ремонтні роботи з облаштування умов проживання отримувачів соціальних послуг на базі Миргородського санаторію «Слава». Наразі соціальні послуги з надання притулку та підтриманого проживання там отримують 309 осіб похилого віку та осіб з інвалідністю зі статусом ВПО.

Важливим є партнерство і з Фондом ООН у галузі народонаселення за плідну співпрацю за компонентом із забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок та протидії домашньому та гендерно-зумовленому насильству. Функціонування Центру допомоги врятованим, а також Реалізація такого важливо проєкту як «Міста та громади вільні від домашнього насильства» стала дійсністю завдяки спряння та підтримки Фонду. Доречі триває прийом заяв на чергову хвилю конкурсного відбору тергромад - www.facebook.com/1325poltavaregion/posts/pfbid0NJWvRwXX5WhCTrHE2q853YsCfd1qudxGkUuAg5RewZQVJRao8kqr359Uft574VdMl

БФ «Право на захист», які поряд з наданням гуманітарної підтримки, швидкого реагування на кризові стани, забезпечення юридичних консультацій та соціального супроводу постраждалого населення, забезпечили  за реалізацію в області проекту «Невідкладна підтримка та захист літніх жінок і чоловіків з груп ризику на сході України». Саме в рамках цієї ініціативи обласні інтернатні заклади змогли покращити свою матеріально-технічну базу поповнившись побутовою технікою, тим самим покращити умови проживання для майже 2 тисяч підопічних.

В рамках україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я», що фінансується урядом Швейцарії в області успішно діє Ініціатива «Всетурбота».

Мета: надання інтегрованої медико-соціальної послуги „догляд вдома” громадянам похилого віку та особам з інвалідністю зі значно зниженою руховою активністю. Проєкт триватиме до травня 2024 року.

В області дана послуга реалізується в Полтавській, Лубенській, Котелевській, Диканській та Козельщинській територіальних громадах

Соцпрацівники команди навчають рідних таких осіб, як правильно здійснювати за ними догляд, наприклад як використовувати протипролежневий матрац чи допоміжні засоби реабілітації. Тобто це знову про «інструменти допомоги», а не тільки одномоментне покриття потреби. Це якраз той приклад мультидисциплінарної роботи, коли допомога особі поєднує медичний та соціальний компоненти.

Успішні практики розвитку соціальних послуг  не можливі без співпраці з Дитячим фонду ООН (UNICEF) пріоритетом для якого є та уразлива категорія, яка особливо в період війни потребує найбільшої уваги, а саме – діти.

Лише за останні роки, за підтримки UNICEF область поповнилась низкою відкритих просторів для розвитку дітей, зокрема, Полтавщина - одна з тих областей, яка долучилась до впровадження ірландської моделі забезпечення захисту прав дитини в процесах правосуддя – БАРНАХУС.

Також за підтримки Фонду на базі БО «Світло надії» в Кременчуці відкрито Ресурсний центр для жінок та дівчат. 

Найбільш вагомим є вклад Фонду в розвиток такої нової, але безперечно важливої соціальної послуги як раннє втручання. Тобто послуги, яка через навчену команду фахівців має поєднати медичну, психологічну, педагогічну та соціальну складові підтримки сім’ї, яка очікує або вже має дитину з особливими потребами. Відтак, в березні поточного року за підтримки UNICEF відкрито центр раннього втручання на базі Полтавського міського центру реабілітації для осіб з інвалідністю.

За результатами конкурсного відбору, експертами ЮНІСЕФ, Мінсоцполітики та Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей дві громади від Полтавщини стали учасниками програми з навчання та підготовки команд надання послугу раннього втручання сім’ям з дітьми раннього віку. Команди від Кременчуцького міського Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю та Пирятинського центру надання соціальних послуг були обрані з майже 200 заявок від громад всієї країни, що в черговий раз підкреслює важливість розвитку нових форм роботи з населенням.

Співпрацю з Програмою розвитку ООН можна охарактеризувати влучним тезисом: Мобільні сервіси – навчальні платформи – експертна підтримка.

Відтак, автопарк громад області поповнився спеціалізованими автомобілями для надання соціально-побутових послуг у відділених населених пунктів. За підтримки ПРООН ці автомобілі у вересні минулого року отримати 4 територіальні громади області (Котелевська, Миргородська, Пирятинська, Опішнянська). З урахування зворотного зв’язку від отримувачів цих послуг, а також запитом інших територіальних громад щодо потреби в масштабуванні ініціативи, можемо впевнено стверджувати, що саме Мобільні сервіси є тим ефективним інструментом наближення соціальних послуг до їх отримувачів.

Мобільність дорівнює доступності.

Також, задля дотримання цього принципу, область отримала від ПРООН та Уряду Японії 18 скутерів, які були нещодавно передані надавачам соціальних послуг для забезпечення роботи соціальних працівників. З метою розвитку сучасних форм підтримки постраждалого населення, надання послуг соціально-психологічної підтримки, а також проведення різних заходів, за підтримки ПРООН в області активно розвиваються універсальні платформи, хаби та ресурсні центри.

За підтримки ПРООН з січня поточного року в Кременчуцькій міській територіальній громаді діє Центр життєстійкості «Місце сили» функціонування кого забезпечує релокована з Маріуполя Громадська організація Клуб рибалок. Лише за перші три місяці діяльності центру було проведено понад 44 заходи для 900 мешканців громади.

Відтак 5 територіальних громад (Полтавська; Кременчуцька; Миргородська; Опішнянська; Котелевська.) отримали підтримку ПРООН з облаштування приміщення як майданчика для групової роботи з різними категоріями населення з метою забезпечення соціальної та ментальної адаптації до викликів воєнного стану: кімнати для проведення групових та індивідуальних занять на різну тематику, організація дозвілля та різних ментально терапевтичних заходів, тренінгова робота тощо.

З січня 2024 року в області діє Навчально-тренінгового центру соціальної роботи Полтавського обласного центру соціальних служб, який також отримав міжнародно-технічну підтримку від ПРООН за проєктом EU4Recovery.

Завдяки цьому проєкту області отримала універсальний майданчик для проведення оффлайн заходів до 30 учасників з можливістю використання найсучасніших технологій відеоконференцій та медіа супроводу.

Активної участь Програми розвитку ООН в розбудові системи соціальних послуг, яка була б не можлива без такого фахового та експертного проєкту як пілот ПРООН з «Удосконалення системи соціальної роботи та надання соціальних послуг через аналіз та цифровізацію процесів» за яким 30 квітня проведено Регіональну конференцію.

І це тільки в частині розвитку соціальних послуг. Низка ініціатив реалізована і за іншими напрямками.

Дякуємо всім нашим партнерам за співпрацю та результати, які справді пливають на життя населення, а головне підтримують Полтавську область як надійний гуманітарний тил.

Координаційний центр підтримки цивільного населення ПОВА

https://poda.gov.ua/attachments/177814


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора