Із початку року в екосистемах Полтавщини зареєстровано 690 пожеж

Дата: 01.05.2024 14:08

Станом на 1 травня поточного року в екосистемах Полтавщини зареєстровано 690 пожеж, що на 143% більше ніж за аналогічний період минулого року.

Ці пожежі призвели до знищення сухої рослинності на загальній площі 627,5 га, п’яти господарських споруд та двох автомобілів. П’ятеро людей отримали трави. Одна жінка померла в автомобілі швидкої допомоги.

За фактами виявлених порушень стосовно осіб, які їх вчинили, складено 141 протокол про адміністративні правопорушення.

Відповідно до законодавства за спалювання сухої рослинності та листя – адміністративна відповідальність і штраф від 3 060 до 6 120 грн для громадян та від 15 300 до 21 420 грн для посадових осіб.

Один із методів запобігання виникнення пожеж – проведення рейдових відпрацювань територій та населених пунктів.

Цьогоріч співробітники Головного управління ДСНС у Полтавській області спільно з представниками територіальних громад, Національної поліції України, співробітниками лісових господарств, членами місцевої та добровільної пожежної охорони здійснили майже 700 рейдових відпрацювань територій та населених пунктів. Провели відповідну інформаційно-роз’яснювальну роботу з понад 30 тисячами осіб. Розповсюдили  більше 25 тисяч тематичних листівок та пам’яток.