Оновлено Порядок надання відпусток при народженні дитини

Дата: 08.04.2024 12:34

Діти (42)

Уряд постановою від 29 березня 2024 року № 356 вніс зміни до Порядку надання відпустки при народженні дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 07 липня 2021 року № 693.

Мета документу – приведення зазначеного порядку у відповідність до Закону України від 22 листопада 2023 року № 3494-IX „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питаньˮ, зокрема, до статті 191 Закону України „Про відпусткиˮ.

Внесені зміни підтверджують права на відпустку при народженні дитини:

батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови, що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, що підтверджується письмовою заявою матері дитини та свідоцтвом про народження дитини, в якому зазначена відповідна інформація про батька дитини;

бабу або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю чи одиноким батьком, на підставі письмової заяви одинокої матері (одинокого батька) дитини.

Під час подання письмової заяви про надання відпустки батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, повинен пред’явити свідоцтво про народження дитини, у якому зазначена відповідна інформація про батька дитини, а також письмову заяву матері дитини про те, що вони з батьком дитини спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.