A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

Компенсація постраждалим від вибухонебезпечних предметів

Дата: 09.02.2024 09:33
Кількість переглядів: 21

З початку збройної агресії російської федерації проти України, в різних регіонах нашої держави від артилерійських, авіаційних та ракетних обстрілів страждають мирні жителі українських міст і сіл. Багато українців за цей період постраждали й від вибухів мін та гранат.

Яка державна допомога та соціальні гарантії передбачені для постраждалих осіб?

Законом України “Про протимінну діяльність в Україні” передбачено, що постраждалі особи мають право на одноразову компенсацію за шкоду, заподіяну здоров’ю, та на щорічну допомогу на оздоровлення.Хто має право на таку допомогу?

На одноразову компенсацію та щорічну допомогу на оздоровлення мають право особи, яким встановлена інвалідність, що пов’язана з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я (для дітей віком до 18 років) чи на підставі висновку медико-соціальної експертної комісії (для осіб віком від 18 років).

Призначення одноразової компенсації та щорічної допомоги проводяться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення відповідно до особистого звернення постраждалої особи або її законного представника.

Слід звернути увагу, що одноразова компенсація призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 60 календарних місяців після встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами, а щорічна допомога – за умови подання звернення до 15 жовтня поточного року.

Який розмір допомоги?

У 2024 році одноразова компенсація встановлена відповідно до встановленого розміру прожиткового мінімуму в наступних розмірах:

- для особи з інвалідністю І групи та для дитини з інвалідністю підгрупи А до 18 років – 11805,0 грн.;

- для особи з інвалідністю ІІ групи та для дитини з інвалідністю до 18 років –  9444,0 грн.;

- для особи з інвалідністю ІІІ групи – 7083,0 грн.

Щорічна допомога на оздоровлення нараховується і виплачується постраждалій особі в таких розмірах:

- особам з інвалідністю I або II групи, дітям з інвалідністю – 944,0 грн.;

- особам з інвалідністю III групи – 826,0 грн.

Якщо постраждала особа має право на допомогу на оздоровлення за декількома законодавчими актами, виплата проводиться за одним з них, за вибором особи.

Допомога на оздоровлення виплачується, якщо у поточному році постраждала особа не скористалася пільговою санаторно-курортною путівкою.

Куди звертатись за отриманням допомоги?

Для подачі заяви з відповідними документами з метою виплати одноразової компенсації та щорічної допомоги необхідно звернутися за зареєстрованим або фактичним місцем проживання до структурних підрозділів/уповноважених осіб з питань соцзахисту територіальних громад або ЦНАП, в містах обласного значення – до управлінь соцзахисту.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора