Чи можу я отримати медичні послуги за місцем проживання, якщо у мене немає декларації з медичною установою?

Дата: 06.02.2024 14:21

В умовах воєнного стану доступ  до первинної медичної допомоги спрощено:

ВПО можуть за бажанням звернутися до будь-якої лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування. Мати декларацію для цього не обов’язково.

У лікаря первинної ланки внутрішньо переміщені особи можуть безоплатно отримати такі медичні послуги:

• динамічне спостереження за станом здоров’я;
  • діагностику та лікування захворювань;
  • базові тести та аналізи (загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, рівень глюкози у крові, загальний аналіз холестерину, тести на вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити, COVID-19, тропонін);
  • направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження;
  • паліативну допомогу;
  • паперові чи електронні рецепти від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету за програмою «Доступні ліки», а також інсулін (якщо це повторний рецепт);
  • щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень.

Якщо у вас є хронічні захворювання чи стани або ж інвалідність, то ви можете отримати направлення до потрібного спеціаліста у будь-якого лікаря первинної ланки, навіть якщо у вас немає з ним декларації.

• Якщо потрібно відновити документи, що підтверджують інвалідність та втрачені на тимчасово окупованій території, необхідно звернутися до органу соціального захисту, який володіє доступом до Централізованого банку даних осіб з інвалідністю і може зробити для особи витяг, або звернутися до лікаря за місцем перебування і повторно пройти МСЕК.
    • Для пацієнтів, які не можуть прибути до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення закладу охорони здоров’я.

Також за інформацією ви можете звернутись до оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77