ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІРИ ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ВИКИДИ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ СТАЦІОНАРНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ

Дата: 08.12.2023 13:42

Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ

«ПЕРША УКРАЇНСЬКА АГРАРНО-ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ»

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПЕРША УКРАЇНСЬКА АГРАРНО-ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ» (скорочено ТОВ «ПЕРША УКРАЇНСЬКА АГРАРНО-ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ») повідомляє про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами об’єкта, що розташований за адресою: Полтавська обл., Полтавський район, село Великі Будища, вулиця Ясенникова, 40.

Юридична адреса ТОВ «ПЕРША УКРАЇНСЬКА АГРАРНО-ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ»: 38521, Полтавська область, Полтавський район, село Великі Будища, вул. Кононенка Юрія, будинок 31, контактний номер телефону: (066) 331-13-23: адреса електронної пошти: persha_investuziuna@ukr.net.

Ідентифікаційний код суб’єкта господарювання – 34385208.

Метою отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами є отримання документу дозвільного характеру у сфері охорони атмосферного повітря, який дає право експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші.

Підстави для проведення процедури з оцінки впливу на довкілля для ТОВ «ПЕРША УКРАЇНСЬКА АГРАРНО-ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ»: відсутні.

ТОВ «ПЕРША УКРАЇНСЬКА АГРАРНО-ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ» спеціалізується на вирощуванні сільськогосподарської продукції, а також на розведенні свійської птиці.

На території ТОВ «Перша Українська Аграрно-Інвестиційна Компанія» розташоване наступне технологічне обладнання, під час роботи якого утворюються забруднюючі речовини: корпус утримання гусей – піч типу «буржуйка» та котел твердопаливний Thermo Alliance Magnum SF 12, в якості палива – деревина; цех виготовлення кормів – подрібнювально-кормова установка ДКУ-2 для подрібнення зернових культур. В приміщеннях корпусу утримання гусей здійснюється окреме утримання гусенят та гусей,  поруч з будівлею корпусу облаштований майданчик вигулу гусей.

Кількість стаціонарних джерел викидів складає 8 шт. В результаті господарської діяльності в атмосферне повітря здійснюватимуться викиди таких речовин з валовим обсягом викидів: суміш насичених вуглеводнів С28 і суміш насичених і ненасичених вуглеводнів С14 (Запорізького заводу ВАТ «Укрграфіт») – 0,073 т/рік; речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікро-частинки та волокна) – 0,069 т/рік; пил хутряний (вовняний, пуховий) – 0,149 т/рік; пил зерновий – 0,0000059 т/рік; оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2]) – 0,023 т/рік; азоту (1) оксид (N2O) – 0,0009 т/рік; аміак – 0,09 т/рік; диметилсульфід – 0,0028 т/рік; ‌сірководень (H2S) – 0,04 т/рік; оксид вуглецю – 0,14 т/рік; вуглецю діоксид  – 62,226 т/рік; діметиламін – 0,0078 т/рік; спирт ізопропіловий – 0,0006 т/рік; альдегід пропіоновий (пропаналь) – 0,0019 т/рік; альдегід глутаровий – 0,00019 т/рік; кислота капронова – 0,0021 т/рік; метилмеркаптан (метантіол) – 0,00023 т/рік; фенол – 0,00029 т/рік; метан – 0,133 т/рік.

Залежно від ступеня впливу на забруднення атмосферного повітря об'єкт ТОВ «ПЕРША УКРАЇНСЬКА АГРАРНО-ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ» належить до третьої групи – об'єкти, які не беруться на державний облік і не мають виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування.

Встановлені законодавством нормативи гранично допустимих викидів на підприємстві не перевищуються, отже, заходи щодо скорочення викидів не розробляються. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають законодавству.

Зауваження та пропозиції громадськості щодо дозволу на викиди протягом 30 календарних днів з дати публікації даного повідомлення приймаються в: Полтавській обласній військовій адміністрації:36014,  Департаменті екології та природних ресурсів Полтавської ОВА:36000, м. Полтава.