ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІРИ ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ВИКИДИ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ СТАЦІОНАРНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ

Дата: 20.11.2023 17:39

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕКОМЕТАН ПОЛТАВА» (ТОВ  «ЕКОМЕТАН ПОЛТАВА») код ЄДРПОУ 44884613, юридична адреса 36039, Полтавська обл., м. Полтава, вул. Європейська, 57, оф. 37, тел.: (0532) 56-39-63, e-mail: ekometanpoltava2022@ukr.net, має намір одержати дозвіл на викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря стаціонарними джерелами для діючого об’єкта/промислового майданчика - автомобільна газонаповнювальна компресорна станція № 2 (АГНКС № 2), розташована за адресою 38100, Полтавська обл., Полтавський р-н, Щербанівська сільська рада, автошлях Київ-Харків-Довжанський, км 341+600 (праворуч).

Відповідно до вимог ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» планована діяльність належить до переліку видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля та має відповідний висновок.

АГНКС № 2 спеціалізується на заправці автомобілів стисненим природним газом. Підключення АГНКС № 2 до газопроводу здійснюється через шкафний газорегуляторний пункт. Для компримування природного газу встановлені компресор ZW-4.4/1-250-JX та компресор SICOM 750 (з бустером). Заправка автомобілів стисненим природним газом здійснюється через 4 газозаправні колонки SHELF та 2 газозаправні колонки Electrogas. Річна витрата газу становить 3 млн. м3.

У викидах АГНКС № 2 присутні наступні забруднюючі речовини: метан (9,885201 т/рік), масло мінеральне нафтове (веретенне,машинне,циліндров.та інш.) (0,01937 т/рік), етан (0,268052 т/рік), етантіол(етилмеркаптан) (0,000121т/рік), сірководень(H2S) (0,000027 т/рік).

АГНКС № 2 не входить до переліку виробництв та технологічного устаткування, які підлягають до впровадження найкращих доступних технологій та методів керування.

Заходи щодо досягнення нормативів граничнодопустимих викидів не розробляються, оскільки фактичні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами не перевищують встановлених нормативів граничнодопустимих викидів та за результатами розрахунків немає перевищень гігієнічних нормативів на межі санітарно- захисної зони.

Підприємством виконуються природоохоронні заходи щодо скорочення викидів, а саме: заходи щодо недопущення перевищення нормативів граничнодопустимих викидів, заходи на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, заходи на випадок настання несприятливих метеоумов.

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря відповідають вимогам наказу Мінприроди України від 27.06.2006. № 309 «Про затвердження нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел»: для забруднюючих речовин в організованих викидах масова концентрація яких обмежується, встановлюються нормативи граничнодопустимих викидів, для інших забруднюючих речовин, викиди яких підлягають регулюванню, встановлюються величини масової витрати.

Зауваження та пропозиції громадськості приймаються на протязі 30 календарних днів з дня публікації повідомлення Полтавською обласною військовою адміністрацією за адресою 36014, м. Полтава, вул. Соборності, 45, тел.: (0532)56-02-90, e-mail: oda@adm-pl.gov.ua та Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської обласної військової адміністрації за адресою 36000 м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел.: (0532) 56-95-08, e-mail: eko@adm-pl.gov.ua.