ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ВИКИДИ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ

Дата: 25.09.2023 15:54

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕКСПРЕС ПРУЖИНИ» (далі ТОВ «ЕКСПРЕС ПРУЖИНИ») має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря стаціонарними джерелами для виробничого майданчика.

Ідентифікаційний код суб’єкта господарювання за ЄДРПОУ: 43268432.

Юридична адреса суб’єкта господарювання: 38702 Полтавська обл., Полтавський р-н, с. Залізничне, вул. Магістральна, 1/6; контактний номер телефону (096)807-02-37, e-mail: exspress.spring@gmail.com.

Фактичне місцезнаходження об’єкта: 38702 Полтавська обл., Полтавський р-н, с. Залізничне, вул. Магістральна, 1/6.

Метою отримання дозволу на викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря – є дослідження складу та об’ємів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від виробничого майданчика та складання звіту з інвентаризації викидів в зв’язку зі встановленням генератора електроенергії.

Експлуатація ТОВ «ЕКСПРЕС ПРУЖИНИ» не вимагає отримання висновку з оцінки впливу на довкілля, відповідно до вимог Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" від 23.05.2017 р. № 2059-VIII.

Виробничий майданчик ТОВ «ЕКСПРЕС ПРУЖИНИ» (38702,Полтавська обл.. Полтавський р-н, с. Залізничне, вул. Магістральна, 1/6) спеціалізується на виготовленні пружин. Основними технологічним процесом, що супроводжується викидами забруднюючих речовин у атмосферне повітря є спалювання органічного палива.

Під час встановлення генератора електроенергії здійснюється технологічна операція вироблення електроенергії.

Від даного об’єкта в атмосферу виділяються наступні забруднюючі речовини: речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (сажа) (0,00715176 т/рік), оксид вуглецю (0,0453564 т/рік), оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту (0,03303948 т/рік), сірки діоксид (0,00516 т/рік), неметанові легкі органічні сполуки (вуглеводні насичені С12-С19(розчинник РПК-265 П та інш.)) (0,007657444 т/рік).

Виробничий майданчик ТОВ «ЕКСПРЕС ПРУЖИНИ»  належить до третьої групи. Технологія та організація виробництва на об’єкті відповідають сучасному науково-технічному рівню з точки зору діючих нормативів утворення забруднюючих речовин, які відводяться у атмосферне повітря при експлуатації виробничого обладнання.

За результатами  розрахунків розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі за програмою «“EOL +” версія 5.3.1 без врахування і з урахуванням фонових концентрацій визначено, що приземна концентрація жодної забруднюючої речовини  на межі СЗЗ і житлової забудови не перевищує відповідні гігієнічні нормативи.

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству. Для забруднюючих речовин в організованих викидах стаціонарних джерел, масова концентрація яких обмежується згідно з наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 309 від 27.06.2006 року «Про затвердження нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел», встановлюються нормативи граничнодопустимих викидів. Для речовин, на які не встановлюються нормативи граничнодопустимих викидів, встановлюються розрахункові величини масової витрати. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству.

Для одержання додаткової інформації прохання звертатися на підприємство за адресою 38702 Полтавська обл., Полтавський р-н, с. Залізничне, вул. Магістральна, 1/6.

Збір зауважень громадських організацій та окремих громадян по даному питанню проводить (протягом 30 календарних днів з дати публікації повідомлення) Полтавська обласна військова адміністрація тел. (0532) 56-02-90, е-mail: zvg@adm-pl.gov.ua; Департамент екології та природних ресурсів Полтавської обласної військової адміністрації: тел. (0532) 56-95-08, е-mail: eko@adm-pl.gov.ua.