ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПРО ДІЇ ПРИ ПОРУШЕННІ РОБОТИ СИСТЕМИ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ
Управління з питань забезпечення,координації національного спротиву,оборонної роботи та цивільного захисту Полтавської районної державної адміністрації надає інформацію для населення про дії при
ПОРУШЕННІ РОБОТИ СИСТЕМИ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ
Руйнування енергетичних об’єктів може викликати зупинку електропостачання, адже це одразу спричинить зупинку водопостачання і водовідведення.
За відсутності електроенергії прийняття стоків і можливість їх перекачування на очисні споруди також зупиняться. Отож – як підготуватися до можливого раптового припинення водопостачання і водовідведення:
1. В кожну оселю потрібно придбати бутильовану герметичну питну воду з великим терміном зберігання, з розрахунку 6 літрів на особу. Це - запас питної води на 72 години, який варто зробити вже зараз. Запаси води варто придбати зараз, адже в разі перебоїв з електроенергією не працюватимуть ні магазини, ні банкомати.
2. Наберіть певний об’єм води для технічних потреб. Це може бути вода з крана, тощо набрана в об’ємну тару.
3. Запасіться комплектами одноразового посуду, бажано паперового.
4. Придбайте кілька упаковок вологих серветок.
Що робити, якщо зникло водопостачання
- передусім потрібно перекрити крани;
- запастися питною водою з бюветів, колодязів, шахтних колодязів, пунктів розливу питної води;
- вживати та використовувати для приготування їжі кип’ячену воду або фасовану питну воду, яка продається в магазинах;
- для санітарно-гігієнічних потреб використовувати одноразові вологі серветки;
- для харчування використовувати одноразовий посуд;
- необхідно обмежити використання каналізації, а у разі відсутності електропостачання у багатоповерховому будинку не користуватися туалетом;
- у жодному разі не рекомендується вживати воду з відкритих водойм, її можна використовувати лише для технічних цілей.
Управителям будинків, головам ОСББ необхідно обов’язково подбати про можливість відбору води з підвального приміщення, або з першого поверху, та про її роздачу біля будинку, або біля кожного під’їзду. Для цього необхідно мати шланг, системне кріплення, а також відповідні крани для того, щоб кожен мешканець будинку мав змогу набрати воду.
Увага! Не панікувати й не обривати телефонні лінії диспетчерів! При аварійних ситуаціях відповідні служби одразу будуть поінформовані і візьмуться за відновлення мереж.
Якщо не працює каналізація
При відсутності світла і води в системі, робимо висновок що не працюють станції які перекачують нечистоти із мережі до відстойників. Тобто мешканці мають розуміти, що не можна ходити в туалет навіть із своєю водою, зливати в каналізацію залишки борщу - система наповниться і це все полізе в квартири, це треба черпати і виносити, а якщо сусіди зверху виїхали, то це буде капати зі стелі.
У багатоповерховому будинку:
1. Потрібно взяти сміттєвий пакет, запхнути його у наволочку, тому що сам пакет не витримає навантаження. Цю конструкцію вставити в унітаз. Краї конструкції потрібно прикріпити до унітаза скотчем чи ізострічкою. Всередину налити води із содою (вона допоможе нейтралізувати запах), або ж насипати туди наповнювач для котячого туалету. Після використання саморобного туалету виноситься сміттєвий пакет, наволочка є «багаторазовою місткістю» куди вмонтовується одноразовий пакет.
Категорично заборонено викидати в каналізацію вологі серветки, засоби гігієни та одноразовий посуд.
2. Рекомендують копати в дворах ями і ставити туалети-будки. Мешканці можуть купити відра з кришками, вкладати туди сміттєвий пакет/кілька пакетів щоб не протекло, ходити сім’єю в пакет, потім зав’язувати і виносити на смітник. Біотуалети скоріше за все не буде кому обслуговувати - без зв’язку просто не буде можливості викликати обслуговування!