A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

1 СЕРПНЯ 2023 РОКУ У ПОЛТАВСЬКІЙ РАЙОННІЙ ВІЙСЬКОВІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ ВІДБУЛАСЯ ЩОТИЖНЕВА НАРАДА

Дата: 01.08.2023 16:23
Кількість переглядів: 169

Фото без опису

 

Начальник Полтавської  РВА Дмитро Романов провів щотижневу нараду, в якій взяли участь голова Полтавської районної ради Михайло Кононенко, начальники структурних підрозділів РВА. Також очільники громад Полтавського району долучилися до наради у режимі онлайн.

На нараді розглянуто ряд питань, а саме:

  • Про виконання місцевих бюджетів Полтавського району за 1 півріччі 2023 року.

Фото без опису

До місцевих бюджетів Полтавського району відноситься районний бюджет Полтавського району та 24 бюджети територіальних громад, з них: 5 міських територіальних громад (в т. ч. Зіньківська, Карлівська, Кобеляцька, Полтавська, Решетилівська міські територіальні громади); 11 сільських територіальних громад(в т. ч. Великорублівська, Драбинівська, Коломацька, Ланнівська, Мартинівська, Мачухівська, Михайлівська, Нехворощанська, Новоселівська, Терешківська, Щербанівська сільські територіальні громади); 8 селищних територіальних громад (в т. ч. Білицька, Диканська, Котелевська, Машівська, Новосанжарська,Опішнянська, Скороходівська, Чутівська селищні територіальні громади).

 До загального фонду місцевих бюджетів Полтавського району з урахуванням трансфертів за І півріччя 2023 року фактично надійшло 4 840,9 млн. грн., що становить 111,7%  від загальної суми планових призначень місцевих бюджетів Полтавського району (план 4332,5 млн. грн.). Загальна сума перевиконання місцевих бюджетів Полтавського району за І півріччя 2023 року складає 508,4 млн. грн.

До загального фонду місцевих бюджетів Полтавського району без урахування трансфертів за І півріччя 2023 року фактично надійшло 3 684,0 млн.грн., що становить 117,0 % від загальної суми планових призначень місцевих бюджетів Полтавського району (план 3149,6 млн. грн.). Загальна сума перевиконання місцевих бюджетів Полтавського району за І півріччя 2023 року складає 534,4 млн. грн.

До районного бюджету Полтавського району за І півріччя 2023 року по загальному фонду дохідної частини (без трансферів) при плані 1.5 тис. грн., фактично надійшло 355,3 грн, що на 353,8 грн більше (2368,1%).

Районний бюджет Полтавського району (з трансферами) за І півріччя 2023 року виконаний на 96.9% (призначено 4258,2 тис грн.., надійшло 4124,6 тис.грн.), або на 132,6 тис. грн. менше.

Субвенція з державного бюджету надійшла в повному обсязі, що становить 26 тис. грн

Субвенції з місцевих бюджетів надійшли в сумі 3127,7 тис. грн., що на 286,4 тис. грн. менше доведених

Видатки загального фонду місцевих бюджетів Полтавського району за І  півріччя 2023 року становили 3822,0 млн. гри., або 78,3% від планових призначень з урахуванням змін.

На утримання галузей соціально-культурної сфери спрямовано 2446,6 млн.грн. або 64, 0% коштів місцевих бюджетів в Полтавському районі.

В тому числі на галузь освіти - 1811,1 млн. грн. (47,4%), на галузь охорони здоров'я - 199,3 млн.грн. (5,2%), утримання установ соціального захисту та соціального забезпечення - 245,5 млн. грн. (6,4%), культури - 132,5 тис грн. (3,5%), фізичної культури і спорту - 58,3 млн. грн. (1,5%).

Витрати на державне управління становили 435,3 млн. грн., (11,4%), житлово-комунальне господарство - 203,4 млн. грн. (5,3%), інші - 736,7 млн. грн. або 19,3%  від загальної суми освоєних коштів загального фонду.

Видатки районного бюджету за 1 півріччя 2023 року становили 5396,4 тис. грн., або 88,0% від планових призначень з урахуванням змін.

Фінансування видатків районного бюджету проводилось у відповідності з затвердженими у встановленому порядку кошторисами витрат бюджетних установ та розписом районного бюджету.

Витрати на державне управління становили 2068,6 тис. грн, (38,3%) на галузь соціального захисту та соціального забезпечення - 31717,7 тис. грн. (58,9%), інші - 150,0 тис. грн. (2,8%).|

За економічною ознакою найбільша питома вага видатків районного бюджету Полтавського району від загальної суми освоєних коштів - це видатки на заробітну плату з нарахуваннями - 31,0% (1670,7 тис. грн.), видатки на соціальне забезпечення - 58,095 (3127,7 тис. грн.). Видатки на комунальні послуги та енергоносії - 0,59 (30,5 тис. грн.).

Станом на 01.07.2023 р. прострочена заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

  • Про підсумки роботи служби у справах дітей райдержадміністрації у першому півріччі 2023 року.                           

Фото без опису

Станом на 30.06.2023 року службами у справах дітей виконавчих комітетів міських, сільських, селищних рад району та м. Полтава взято на облік дітей залишених  без батьківського піклування 75 дітей, з них 4 – це діти, батьки яких загинули  під час бойових дій.                                                                                                                                                                                                                

Відповідно службою райвійськадміністрації та службами територіальних громад проведено роботу із соціального захисту дітей.

    52 дитини  – влаштовано під опіку/піклування, прийомних сімей;

    15 – до закладів інституційного догляду та виховання дітей;

    2 -  усиновлені;

    6 – повернуто батькам;

   У Полтавському районі (м. Полтава) станом на 30.06.2023 року  функціонує  46 прийомних сімей, 17 дитячих будинків сімейного типу.

    Всього в Полтавському районі та м. Полтаві проживає 107105 дітей, з них -  757  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.    

     На обліку служби перебуває 71 дитина, яка мають підстави для   усиновлення, та 78  усиновлених дітей, за якими здійснюється нагляд.

     Службою у справах дітей райдержадміністрації спочатку року проведено роботу по створенню та влаштуванню дітей в сімейні форми виховання.

     На обліку служби у справах дітей перебуває 6 сімейних пар  як кандидатів в усиновлювачі, та 2 родини, як кандидати в прийомні батьки.

     Станом на 30.06.2023 року з місцевого обліку служби у справах дітей усиновлено 5 дітей, позбавлених батьківського піклування, 4 дітей із закладів інституційного догляду, та 1 дитину усиновлено опікуном. Відносно ще 1 дитини, позбавленої батьківського піклування розпочато процедуру усиновлення.

   До прийомної родини довлаштовано 2-х дітей, позбавлених батьківського піклування.

   Створено 4 прийомні сім’ ї:  в Зіньківській міській територіальній громаді, 1 прийомна сім’я в Новосанжарській територіальній громаді,  готується проект розпорядження про створення нової прийомної сім’ї по Машівській територіальній громаді.

   Підготовлено 11 висновків органу опіки та піклування про доцільність усиновлення дитини та відповідність інтересам дитини (внутрішньосімейне усиновлення).

   Актуальним питанням в напрямку роботи служб у справах дітей залишається питання проживання дітей в родинах, які потрапили в складні життєві обставини.

  Проживання дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах перебуває на постійному контролі служб у справах дітей територіальних громад. Спільно з представниками правоохоронних органів проведено профілактичні рейди у асоціальні родини, таких рейдів спочатку року проведено 182, обстежено 197 родини, 271 батька попереджено про відповідальність за невиконання батьківських обов’язків.

   Вищезазначені питання перебувають на постійному контролі в територіальних громадах.

 Як механізм допомоги сім’ям, які потрапили в складні життєві обставини, на ранніх етапах кризи є патронат над дитиною.

 Це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Послуга патронату дозволяє запобігти інституційному розміщенню дитини й уникнути ризиків бути недоглянутою.

 Поки дитина перебуває у патронатній родині, вихователі разом із членами міждисциплінарної команди допомагають біологічній родині якнайшвидше змінитися та впоратися зі складними життєвими обставинами.

Адже, основний принцип роботи патронатних вихователів – діти у майбутньому мають повернутися в рідну сім’ю.

Так, у Полтавському районі функціонує 6 патронатних родин. 2 - у Котелевській громаді, 2 – у Диканській громаді,  1 - у Машівській громаді та 1 - у Новосанжарській громаді. Наразі в патронатних родинах, що у Диканській громаді, перебуває 6 дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах, у Котелевській 2 дітей, в Новосанжарській громаді – 1 дитина.

 Питання створення патронату в територіальних громадах наразі є актуальним.

В порядку контролю:

  • Про виконання доручення, данного на щотижневій нараді у начальника районної військової адміністрації 27.07.2023 щодо створення в територіальних громадах району комісії з питань щодо надання компенсацій за знищені об‘єкти нерухомого майна.

Станом 27.07.2023 року на території 20 громад утворені комісії з розгляду з питань щодо надання компенсації за знищені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російською Федерацією проти України.

На найближчих засіданнях виконавчих комітетів буде розглянуте питання творення Комісії на території ще З громад, а саме; Диканської, Коломацької, Скороходівської.

На території Мартинівської громади комісія не створена.  За їх повідомленням,це питання узгоджене з департаментом економічного розвитку. Комісія буде створена у разі потреби.

На території територіальних громад визначені відповідальні особи за напрямком роботи комісії з розглядом питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій диверсій, спричинених збройною агресією Російською Федерацією проти України. Найближчим часом буде створена група в месенджері для швидкого реагування і для виконання поставлених задач.

  •        Про зміни в законодавстві

Фото без опису

Юридичним відділом апарату Полтавської РВА проаналізовано, що за період з  24.07.2023 р. по 31.07.2023 р.  Верховною Радою видано 2 постанови, законів не видавалося.

28.07.2023 Верховною радою прийнято Проект Закону «про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» (набуде чинності після підписання Президентом та офіційного опублікування), яким визначено три категорії населених пунктів за критерієм чисельності населення: міста (понад 10 тисяч жителів), селища (від 5 до 10 тисяч жителів) та села (до 5 тисяч жителів), а також встановлено, що населені пункти, які було віднесено до міст республіканського в Автономній Республіці Крим, обласного, районного значення з дня набрання чинності цим Законом відносяться до категорії міст, а селища міського типу – до категорії селищ.

Кабінетом Міністрів України було видано 20 постанов та 16 розпоряджень.

Президентом України було видано 21 указ та 1 розпорядження.

Дані акти не стосується змін основних напрямків діяльності місцевих військових адміністрацій.

  • Про оперативну ситуацію в районі

Фото без опису

За тиждень у Полтавському районі була зафіксовано 19  повітряних тривог

За минулий тиждень по Полтавському району було зафіксовано - 17 пожеж     ( житловий сектор – 8, відкрита територія – 8, лісова пожежа - 1)

Прийнятими заходами підрозділів ДСНС пожежі ліквідовано.

Нещасний випадок – 1 (травмовано:1) Мачухівська ТГ.

Виявлення боєприпасу – 1 (Котелевська ТГ)

ДТП – 1 (Загинуло: 2 людини) Травмовано: 10 людей, з них 2 дитини. Полтавський р-н Диканська ТГ, поблизу с Стасі.

За тиждень перевірено: 2937  осіб, 1380 транспортних засобів.

Інформація про аварійне відключення електропостачання:

25.07.2023 року Новосанжарська ТГ: відключено 1 населений пункт. Причина: збиття опори автотранспортом під час польових робіт. Відновлено.

26.07.23 р. Кобеляцька ТГ: відключено лінію на якій знаходиться 4 села. Причина: падіння дерева на лінію. Відновлено.

27.07.23 аварійне відключення в наслідок погодніх умов Новосанжарська ТГ 10 населених пунктів. Відновлено.

28.07.23 об 13:06 год., Чутівська ТГ, аварійне відключення 1 населений пункт. Відновлено.

 

У зв’язку з необхідністю усунення ризиків та захисту населення від ворожих зазіхань, Полтавська РВА, спільно з силами оборони забезпечують систематичний моніторинг дотримання обмежень воєнного стану.

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора