ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЛЮДИНА З ПСИХІЧНИМИ ПОРУШЕННЯМИ НЕ РЕАГУЄ НА НЕБЕЗПЕКУ

Дата: 16.01.2023 15:55

Що робити, якщо людина з психічними порушеннями не реагує на небезпеку

У стресовій ситуації (вибухи, обстріли, масова паніка) люди з психічними порушеннями можуть не розуміти, що відбувається, ігнорувати явну небезпеку, бути розгубленими або впадати у ступор.

Потрібно під чіткими інструкціями вивести таку людину в безпечне місце, наприклад, у бомбосховище. При цьому спокійно пояснити, що ви хочете зробити, куди відвести, з якою метою.

У людини з тяжкими порушеннями може бути кататонічний синдром, за якого реакція на прохання, команду або інструкцію протилежна до необхідної.

Наприклад, ви просите пройти в укриття, а людина стоїть на місці. Або кажете стояти на місці, а вона навпаки – починає йти. У таких випадках потрібно озвучувати план дій навпаки.

Загалом пацієнти, які мають тяжкі психічні порушення, безпечні.

Про ймовірну небезпечну поведінку можуть свідчити такі прояви:

- людина стверджує, що за нею стежать

- вона готова напасти на уявного переслідувача

- чує голоси у голові, які змушують її зробити агресивні події щодо себе чи інших

Тобто можна зрозуміти, наскільки людина може бути агресивною і спрогнозувати її поведінку. У будь-якому разі її необхідно:

заспокоїти відвести в безпечне місце налагодити контакт, розпитати та організувати огляд у профільного спеціаліста

* На основі рекомендацій Юрія Вольних, психіатра вищої категорії, психоаналітика.