ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ МАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНІ ЛІКИ ТА ГАРАНТОВАНУ ДЕРЖАВОЮ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ

Дата: 28.09.2022 14:46

Внутрішньо переміщені особи мають можливість отримати безоплатні ліки та гарантовану державою медичну допомогу

Потребуєте ліки для проходження лікування? При лікуванні в стаціонарі ви можете отримати безоплатно:

1. Ліки з Національного переліку основних лікарських засобів, які мед заклади закуповують самостійно.

• Переглянути їх перелік можна за QR-кодом.

• Дізнатися, чи входять призначені ліки до Нацпереліку – на сайті «Ліки Контроль».

• Чи є ліки в закладі – це можна перевірити на інформаційних стендах лікарень. Також інформація про наявність ліків має публікуватися на офіційних веб-сайтах регіональних департаменті вта управлінь охорони здоров’я.

1. Ліки, які централізовано закуповує ДП «Медичні закупівлі України».

• Зокрема, це: препарати для онкохворих, пацієнтів із гемофілією, хворих на дитячий церебральний параліч; медикаменти для лікування туберкульозу тощо.

• Інформація про залишки ліків, які закуповуються за державними програмами, публікується на сайті МОЗ та на інформаційних стендах мед закладів.

1. Ліки за програмою «Доступні ліки».

2. Ліки з місцевих програм забезпечення пацієнті ліками.

• Наявність програм можна перевірити на сайтах департаментів охорони здоров’я місцевих органів влади.