УСЕ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ ВІД ПРАВЦЯ

Дата: 05.08.2022 15:59

В Україні екстрену вакцинацію можна зробити від правця, сказу, кору, вітрянки, дифтерії та гепатитів А та В.

Дізнавайтесь, що зробити, якщо був контакт з хворим, вкусив собака чи є ризик зараження правцем? Перший пост присвячений екстреному захисту від правця.

Правець

Правець – інфекція, що вражає нервову систему. При важкій формі захворювання шанс померти становить понад 50%.

Як передається правець? Збудник хвороби – бактерії, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин.

Інфікуватися правцем можна: при потраплянні забрудненого ґрунту до рани, внаслідок укусів тварин, через заражені предмети (цвях у землі, граблі, паркан).

У яких випадках необхідна екстрена вакцинація?

-травми з порушенням цілісності шкіри та слизових оболонок

-відмороження та опіки (термічні, хімічні, радіаційні) II, III та IV ступенів

-проникаючі пошкодження шлунково-кишкового тракту

-гангрени або некрози тканин будь-якого етапу, абсцеси

-укуси тваринами

-пологи поза медичними закладами

-позагоспітальні аборти.

Для екстреної імунопрофілактики правця рекомендується використовувати вакцини: АДП-М – адсорбований дифтерійно-правцевий анатоксин зі зменшеним вмістом антигенів.

ППЛІ – протиправцевий людський імуноглобулін, який виготовляють з крові людей, які мають повний курс щеплень від правця і здійснюють ревакцинацію кожні 10 років.

Кількість доз та терміни введення?

АДП-М – не раніше третього та не пізніше 20 дня із моменту отримання травми.

ППЛІ –  імуноглобулін застосовують негайно

Дозу вакцини визначить лікар, в залежності від того, скільки щеплень людина отримала в минулому.

Перевірте за календарем щеплень, чи ви або ваша дитина маєте всі необхідні щеплення від правця.

Важливо! Якщо ви не пам’ятаєте, чи є у вас усі рутинні щеплення проти правця, обов’язково зробіть екстрене щеплення. Воно не завдасть шкоди вашому здоров’ю, тоді як захворювання на правець може бути смертельним.

МОЗ