A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

НА ПОЛТАВЩИНІ РЕАЛІЗУЄТЬСЯ ПРОЄКТ «ДІЄМО ДЛЯ ЗДОРОВ’Я»

Дата: 28.10.2021 15:30
Кількість переглядів: 63

На Полтавщині реалізується проєкт «Діємо для здоров’я»

 

Полтавська область є однією з п’яти пілотних регіонів, де впроваджується україно-швейцарський проєкт «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні» («Діємо для здоров’я»).

Мета ініціативи – запобігти передчасній смертності, а також підвищити тривалість життя людей шляхом запровадження інтегрованого підходу до профілактики, лікування та контролю неінфекційних захворювань.

28 жовтня представники проєкту «Діємо для здоров’я» зустрілися з головою Полтавської облдержадміністрації Олегом Синєгубовим та першим заступником голови обласної ради Олександр Лемешком. 

У ході зустрічі обговорили «Моделі здорової школи», профілактику,  контроль та запобігання неінфекційним захворюванням. 

Олег Синєгубов наголосив, що Полтавська область є прикладом участі у кількох пілотних медичних проєктах. Також додав, що регіон відзначили в Києві, як один із кращих щодо впровадження ініціативи першої леді з реформи шкільного харчування.

«У нас чимало зроблено в цьому напрямку. У школах Полтавщини активно оновлюються харчоблоки в освітніх закладах, – сказав Олег Синєгубов. – Також пріоритетним напрямком нашої роботи є медична галузь. Це й нові амбулаторії, приймальні відділення та впровадження телемедицини. Щодо профілактики неінфекційних хвороб, ми розуміємо проблему серцево-судинних захворювань, цукрового діабету. На жаль, маємо негативні приклади таких хвороб серед дітей шкільного віку. Ми підтримуємо та будемо сприяти впровадженню цього пілотного проєкту в наших закладах».   

Олександр Лемешко зауважив, що в освітньому просторі й в медицині Полтавська область багато в чому є пілотною.

 «Дійсно маємо певну сенергію, де депутатський корпус постійно підтримує ініціативи голови Полтавської обласної державної адміністрації і профільних департаментів. У нас багато програм, за якими фінансування здійснюється з обласного бюджету. На сьогодні якість і доступність медичної допомоги в тому числі й в закладах освіти є досить високою, – розповів Олександр Лемешко. – Полтавська обласна рада готова сприяти реалізації цього проєкту та зацікавлено в його проведенні в нашому регіоні!»

Як повідомив керівник проєкту Джума Худоназаров «Діємо для здоров’я» є найбільша і найтриваліша інвестиція Уряду Швейцарії в українську систему громадського здоров’я через Швейцарську Агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

«Неінфекційні захворювання – загроза громадському здоров’ю у світовому масштабі та в Україні зокрема. У структурі смертності України НІЗ є причиною близько 90% смертей, і більшості із цих смертей можна запобігти. Про це варто пам’ятати державним посадовцям, коли вони планують національні й регіональні програми та бюджети. Наш проєкт створений, щоб допомогти державі у боротьбі з факторами ризику НІЗ та посилити систему громадського здоров’я України».

Проєкт містить три компоненти та націлений на створення сприятливого нормативно-правового середовища для профілактики та контролю неінфекційних хвороб, посилення спроможності первинної ланки медичної допомоги надавати якісні послуги з профілактики, лікування та підтримки людей з цими хворобами, а також посилення спроможності шкіл, центрів громадського здоров'я впроваджувати заходи задля зменшення ризиків НІЗ, зміни поведінки, покращення знань і ставлення до свого здоров'я.

Проєкт розрахований на 10 років та впроваджується 5 регіонах: Полтаві, Херсоні, Львові, Дніпропетровську, Рівному.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора