A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У ПОЛТАВІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ НАУКОВЕ ВИДАННЯ «ЗВІД ПАМ’ЯТОК ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ: ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ. ГРЕБІНКІВСЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА»

Дата: 12.10.2021 17:01
Кількість переглядів: 117

У Полтаві презентували наукове видання «Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Гребінківська міська територіальна громада»

 

12 жовтня до Дня захисників і захисниць України відбулася презентація чергового тому енциклопедичного видання «Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Гребінківська міська територіальна громада».

Участь у заході взяли заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко, перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Ірина Удовиченко, представники Полтавського краєзнавчого музею, науковці, представники ЗМІ.

Випуск присвячений  пам’яткам природи, археології, історії, архітектури та історії техніки,  розташованих на території Гребінківської міської ТГ.

«На моє глибоке переконання, Полтавщина – це найбагатший в Україні край на пам’ятки, історію, культуру. Звичайно, для більшості з нас відомі загальні дані про міста й локації регіону, основні пам’ятки, історичні моменти, але варто відзначити, Полтавщина набагато глибша й цікавіша. Я вдячна, що є люди, які зосереджують свою увагу на тонкощах, деталях, акцентах, які не  менш важливі, аніж загальновідомі факти, – зауважила Катерина  Рижеченко, – приємно, що ця наукова праця – сімнадцята за ліком. Вона дуже важлива. Я сподіваюся, що читачі зможуть гідно оцінити видання й предметно ознайомитися з Гребінківською ТГ. Маємо мету, щоб у перспективі науково-дослідницькою роботою було охоплено кожну територіальну громаду, що дасть можливість презентувати на загал всю внутрішню красу Полтавщини».

«Ця книга – результат копіткої колективної праці. Саме Гребінківська ТГ стала першою в цьому проєкті. Кожна громада по-своєму цікава й має власні надбання, які в подальшому також будуть гідно презентовані», – зауважив Олександр Лемешко.

До книги, окрім вступної статті, увійшло 246 статей про пам’ятки краю. Із них 118 присвячені пам’яткам археології, 93 − історії, 3 − історії науки і техніки, 12 − архітектури, 17 − природоохоронним об’єктам. Серед них є комплексні, тобто що є одночасно пам’ятками історії та техніки, а також історії та археології.

У підготовці видання взяли участь працівники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, Комунального закладу «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської обласної ради, вчені Полтави та  краєзнавці Гребінківської громади. Загалом книга є наслідком кількарічної науково-дослідницької роботи 29 авторів.

Протягом кількох років науковцями здійснені експедиції по території Гребінківської міської територіальної громади.  Були проведені дослідження вже відомих пам`яток всіх видів, а також виявлені раніше невідомі об’єкти культурної спадщини.

Видавничий проєкт підготовлено в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Поліграфічно його якісно виконало харківське видавництво ТОВ «Майдан».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора