A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

ГОЛОВА ПОЛТАВСЬКОЇ ОДА: РОЗРОБИЛИ ПРОГРАМУ, ЗА ЯКОЮ РАЗОМ ІЗ ТГ ПЛАНУЄМО ОНОВЛЮВАТИ ПРИЙМАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ

Дата: 06.10.2021 13:35
Кількість переглядів: 114

Голова Полтавської ОДА: Розробили програму, за якою разом із ТГ плануємо оновлювати приймальні відділення

 

За дорученням голови Полтавської обласної державної адміністрації на Полтавщині розробили Програму реконструкції та оснащення приймальних відділень лікарень планового лікування, які надають вторинну медичну допомогу населенню області на 2022-2025 рр.

Відповідний проєкт рішення було підтримано на депутатській комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Полтавської обласної ради 5 жовтня.

«Минулого року в межах програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» було відреконструйовано приймально-діагностичне та рентгенологічне відділення Полтавської обласної лікарні імені Скліфосовського. Нині там новий ремонт, сучасне медичне обладнання – створені всі умови для пацієнтів та медперсоналу. За такою аналогією завершуємо оновлення ще 7 приймальних відділень в області. Однак переконаний, що ми маємо можливості наростити темпи й ремонтувати ще більше лікарень на Полтавщині – для цього на сесії обласної ради будемо просити депутатів підтримати ініціативу, щоб тергромади разом із обласною владою оновлювали лікарні на умовах співфінансування», – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Голова ОДА резюмував, що таке партнерство дозволить поступово оновити всі медичні заклади в області, адже медицина – один із пріоритетних напрямів у Стратегії розвитку Полтавської області до 2027 року.

Приймальні відділення ремонтуватимуть на умовах співфінансування: 60% з місцевих бюджетів та 40% з обласного.

Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін зауважив, що завдяки цій Програмі вдасться покращити якість надання медичної допомоги.

«Приймальні відділення працюватимуть у межах госпітальних округів. Перелік лікарень визначатиме обласна комісія. Обласна адміністрація та обласна рада надаватимуть громадам допомогу в цьому напрямі, – сказав Дмитро Лунін. –  Кожна з 60 громад є спроможною розвивати різні галузі: освіту, медицину, соціальну сферу. Це – їхнє завдання».

«У новоствореному приймальному відділенні пацієнту, якого доставила бригада «швидкої», буде надано всі види допомоги. Там працюватиме лікар невідкладних станів, будуть операційна, зала очікування, відповідне обладнання для діагностування,  палата для пацієнта. У такому відділенні цілодобово чергуватиме медичний персонал, який пройде відповідне навчання. Також обладнають інфекційний блок», – сказав Віктор Лисак. 

Реалізацію Програми пропонують розпочати в 2022 році. Ініціативу щодо її створення підтримали всі територіальні громади та лікарні.

Нагадаємо, у Полтавській області закінчується реконструкція у 7 приймальних відділень: У Гадячі, Горішніх Плавнях, Кременчуці, Лубнах, Миргороді, Хоролі та 1-й міській лікарні Полтави.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора