A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

ДО 30 ЛИСТОПАДА ТРИВАЄ ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА ФІНАНСУВАННЯ З ОБЛАСНОГО ЕКОФОНДУ В 2022 РОЦІ

Дата: 05.10.2021 09:47
Кількість переглядів: 122

До 30 листопада триває прийом заявок на фінансування з обласного екофонду в 2022 році

 

За кошти з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області для Гадяцького, Кременчуцького та Полтавського лісових господарств придбане протипожежне обладнання: ранцеві вогнегасники, оприскувачі з металевими гідропультами, протипожежні плуги.

Крім того, закуплені сміттєвози для Ромоданівської й Пирятинської територіальних громад, вакуумні асенізаційні машини для «Полтававодоканалу» та Оржицької тергромади. Спрямовані кошти на технічне переоснащення повітродувної станції на Затуринських очисних спорудах «Полтававодоканалу».

Як поінформував 4 жовтня на нараді в голови облдержадміністрації тимчасово виконувач обов’язків директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Віталій Олійник, цьогоріч до затвердженого обласною радою переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавщини увійшли 63 заходи. З-поміж напрямів, які вони охоплюють, – проведення заходів з охорони й раціонального використання водних, природних рослинних ресурсів, тваринного світу, збереження природно-заповідного фонду, раціонального використання і зберігання відходів виробництва і побутових відходів, охорони атмосферного повітря, проведення наукових досліджень, заходів з екологічної освіти. Загальна сума, передбачена на виконання сформованого переліку, – понад 90 мільйонів гривень. Станом на 1 вересня профінансовані заходи на більше ніж 12 мільйонів.

«Департамент екології та природних ресурсів є розпорядником коштів по 26 заходах. Наразі частково профінансовані 3. Це утримання об’єкта природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку «Диканський», фінансування проєктів-переможців конкурсу екологічних громадських ініціатив Полтавської області в 2020 і 2021 роках. Відповідно до затвердженого місячного плану інші заходи будуть профінансовані в жовтні-листопаді», – поінформував Віталій Олійник.

Очільник Департаменту зазначив, що однією з проблем у реалізації природоохоронних заходів є недостатнє співфінансування з місцевих бюджетів. Звернув увагу на одну з обов’язкових вимог для отримання коштів з обласного екофонду – наявність місцевих екологічних програм.

«В області розроблена й діє 41 місцева екологічна програма, але показник їх виконання навіть не сягає 10%. Лише у Краснолуцькій і Котелевській громадах вони реалізовані на 100%. У 10 громадах взагалі такі програми відсутні. Крім того, запити на фінансування мають надходити вчасно, від цього залежить оперативність підготовки проєкту рішення. Прийом заявок на фінансування з обласного екофонду в 2022 році триває в Департаменті до 30 листопада. За умови своєчасного надання документів можливе формування розподілу коштів уже в грудневій сесії обласної ради, а початок фінансування заходів – із січня 2022 року», – сказав Віталій Олійник.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив, що відповідальні за виконання заходів мають активізувати роботу, щоб кошти не переходили на наступний рік, а були ефективно використані цьогоріч і передбачені переліком заходи реалізовані.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора