A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

ПРО ШКІДЛИВІСТЬ САМОЛІКУВАННЯ

Дата: 27.09.2021 08:26
Кількість переглядів: 161

Про шкідливість самолікування

 

За визначенням ВООЗ, самолікування – це «застосування споживачем  лікарських препаратів, що знаходяться у вільному продажу, для профілактики і лікування у разі порушень самопочуття та для зменшення вираженості симптомів». Разом із тим у документах ВООЗ акцентується увага на відповідальності хворого за своє здоров’я, на те, що смертність  від ліків посідає п’яте місце у загальній структурі.

Впевнена, що в Україні ця інформація відома більшості «прихильників самолікування». То що ж спонукає наших співвітчизників нехтувати своїм здоров’ям? Цьому є багато причин.

Перший фактор – це вплив реклами.  Що ми бачимо з телеекранів? Як за мить будь-яку проблему зі здоров’ям  вирішує одна чудодійна пігулка. І одразу – всі здорові та усміхнені! Чому в рекламі ми ніколи не чуємо інформацію про побічну дію цих диво-ліків? Як правильно приймати, яку дозу, яка тривалість лікування? Які протипоказання? Це вкрай необхідна інформація для  споживачів, але вона не така яскрава і може знизити ефективність реклами. В країнах ЄС введено жорстокі законодавчі вимоги  щодо реклами лікарських засобів, а в деяких  країнах взагалі  заборонена реклама лікарських препаратів.

Другий фактор – це достатньо  великий  перелік лікарських препаратів у вільному продажу. Для порівняння, в країнах ЕС без рецепту лікаря можна купити лише знеболюючі та протизастудні лікарські засоби. В Україні  активно ведеться робота в цьому напрямку на законодавчому рівні. Але для досягнення результату потрібен час.

І третім негативним фактором є наш менталітет. Люди часто довіряють «досвідченому зі всіх питань» знайомому, який пройшов усі обстеження, знає свій діагноз, може за вашими скаргами вас і проконсультувати, і призначити лікування. Бо йому – допомогло. Чому вам не допоможе?

Саме через своє безвідповідальне ставлення до здоров’я ми його і втрачаємо. Іноді – не лише здоров’я, а й життя!

Будьте відповідальними. Довіряйте лише професіоналам. Почніть з візиту до свого  сімейного  лікаря. І будьте здорові!

 

Лілія Салашна,

провізор КП «Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни»

Полтавської обласної ради

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора