A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

МИ ДЕМОНТУВАЛИ ТОКСИЧНУ СИСТЕМУ Й ВИХОДИМО НА ФІНІШНУ ПРЯМУ РЕФОРМУВАННЯ МІСТОБУДІВНОЇ ГАЛУЗІ, – ОЛЕКСІЙ ЧЕРНИШОВ

Дата: 24.09.2021 08:49
Кількість переглядів: 152

Ми демонтували токсичну систему й виходимо на фінішну пряму реформування містобудівної галузі, – Олексій Чернишов

 

Реформа містобудівної галузі – на завершальному етапі. Минулого тижня Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) ліквідували, запрацював новий державний орган – Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ).

Чому було прийнято рішення припинити діяльність старої інспекції та що змінилося у сфері містобудівного контролю у зв’язку із завершенням чергового етапу реформування. Про це розповів Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов у своїй колонці онлайн-виданню Українська правда

«Мусимо визнати – система за роки прогнила настільки, що привести її до тями простою зміною керівників чи тасуванням середньої ланки виконавців вже було неможливо. Саме тому було прийнято категоричне і важливе рішення – демонтувати ДАБІ, створивши нову citizen-friendly структуру – Державну інспекцію архітектури та містобудування України, скорочено ДІАМ. Новостворена інспекція – це не перефарбовані чиновники з минулого, а юристи, архітектори, інженери, будівельники і геодезисти, які пройшли відкриті конкурси і перевірки на доброчесність державними антикорупційними структурами», – зазначив у колонці Олексій Чернишов.

Міністр наголосив, що жоден співробітник корумпованої ДАБІ не працевлаштований в ДІАМ, це рішення є принциповим. Також Олексій Чернишов зауважив на трьох основних принципах реформування галузі, які сприятимуть створенню сприятливих інвестиційних умов.

«Концепція реформи сфери містобудування базується на трьох принципах: цифровізація, децентралізація, відповідальність, які назавжди позбавлять галузь інструментів корупційного впливу. Попереду чимало роботи, але міцний фундамент реформи закладено. В її основі – ДІАМ, який відновить довіру громадськості та бізнесу до державних інституцій та забезпечить створення сприятливих інвестиційних умов», – зауважив Олексій Чернишов.

Зазначимо, цифровізація процесу покликана усунути людський фактор та корупційну складову, відповідно. У процесі реформи децентралізації органи місцевого самоврядування отримали обов’язок не тільки контролювати законність будівництва, а й право на знесення незаконних споруд, так званих “нахалбудів”. Також незабаром очікується прийняття законопроекту, який посилить адміністративну та кримінальну відповідальність для всіх учасників процесу.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Уряд затвердив формат електронних документів містобудівної документації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора