A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР: МИ ЗАХИСТИЛИ УКРАЇНЦІВ ВІД КОЛИВАНЬ ЦІН НА ГАЗ НА ТЛІ НАДВИСОКОЇ ВАРТОСТІ ГАЗУ НА ЄВРОПЕЙСЬКОМУ РИНКУ

Дата: 11.09.2021 15:30
Кількість переглядів: 167

Прем’єр-міністр: Ми захистили українців від коливань цін на газ на тлі надвисокої вартості газу на європейському ринку

Уряд надав місцевій владі всі інструменти, аби тарифи на тепло та гарячу воду не змінювалися в цьому опалювальному сезоні. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України.

«Тарифи на тепло формуються місцевою владою. І обов'язок місцевої влади, встановити такі тарифи, які не будуть тягарем для українців. Зі свого боку Уряд готовий підставити місцевій владі плече, аби тарифи для людей не зростали. Ми постійно в контакті з органами місцевого самоврядування в цьому питанні», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Глава Уряду додав, що ухвалений Закон України №1639 дозволяє виконати умови меморандуму, укладеного між Урядом та Асоціацією міст, зокрема компенсувати підприємствам ТКЕ різницю в тарифах. Це у свою чергу дозволить постачати гарячу воду й тепло для населення за стабільними цінами.

«Уряд обіцяв не збільшувати цього року тарифи на електроенергію. Свою обіцянку дотрималися. Крім того, ми зменшили тарифи для 80% домогосподарств», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Як зауважив Денис Шмигаль, Україна також перейшла на ринок газу, тому ціна на блакитне паливо формується на ринку. У свою чергу «Нафтогаз», згідно з постановою Уряду, запропонував споживачам річний продукт, який на сьогодні становить 7,96 грн за кубічний метр.

«Якщо порівнювати з ціною на європейських хабах, то там ціна вище 20 грн за кубометр. Ми захистили наших громадян від будь-яких коливань, особливо в умовах гібридної війни Росії, яка використовує газ як геополітичну зброю», — зазначив Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, готовність до опалювального сезону зараз становить 83%. У ПСГ наразі закачано більше 18 млрд кубічних метрів газу, що вище середнього показника більшості попередніх років.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора