БЛИЗЬКО МІЛЬЙОНА УКРАЇНЦІВ ВАКЦИНУВАЛИСЯ АSTRAZENECA

Дата: 09.09.2021 09:41

Близько мільйона українців вакцинувалися АstraZeneca

Україна отримала 4,9 млн доз вакцини AstraZeneca різних виробників і станом на 7 вересня близько мільйона українців вакцинувались AstraZeneca. Цей препарат є лідером серед протиковідних вакцин, щеплення якими дає змогу подорожувати до різних країн без ПЛР-тестів, аналізів на антиген чи самоізоляції. Ця вакцина визнана в більш як 140 країнах світу.

Попит на неї стабільно високий.

Дещо про вакцину

AstraZeneca – це векторна вакцина проти COVID-19, яку розробила шведсько-британська компанія AstraZeneca у співпраці з Оксфордським університетом. Вакцини AstraZeneca виготовляють в Європейському Союзі, Великій Британії, Республіці Корея та Індії.

• Вакцина, вироблена в ЄС, має торговельну марку Vaxzevria, в Південній Кореї – AstraZeneca-SKBio, в Індії – Covishield.

• Схвалена ВООЗ для екстреного використання.

• Для повної імунізації потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом 4-12 тижнів.

• Вакцини AstraZeneca, вироблені на різних майданчиках, є взаємозамінними, адже їхня технологія виробництва і склад є ідентичним. Якщо перше щеплення було зроблене вакциною індійського виробника, то другу дозу можна отримати вакциною, виготовленою в Європі або Південній Кореї.

• Ефективність після введенні двох доз з інтервалом 12 тижнів та більше – 81,3%.

• Зберігається за температури від 2 °C до 8 °C.

Можливі реакції на щеплення:

• почервоніння, біль, набряк у місці ін'єкції

• лихоманка чи озноб

• головний біль

• біль у м'язах чи суглобах

• нудота

• втомлюваність

• безсоння

• збільшені лімфатичні вузли

Ці реакції є нормальними та минають за кілька днів після вакцинації.

Протипоказання:

• Важка алергічна реакція на попередню дозу вакцини

• Гіперчутливість до одного з компонентів вакцини

• Гостре захворювання з температурою вище 38,5ºC

Як працює:

Використовує безпечний вірус застуди, щоб доставити специфічні білки коронавірусу в клітини організму людини. Цей білок активує імунну відповідь. В такий спосіб вакцина формує імунітет, не викликаючи хвороби.

Це стара і добре вивчена технологія, що робить векторні вакцини безпечними. Прикладом вакцини цього типу є вакцина проти гарячки Ебола.

Склад вакцини

Діюча речовина:

• модифікований аденовірус, що містить у собі специфічний білок коронавірусу, який викликає імунну відповідь.

Допоміжні речовини:

• L-гістидин та L-гістидин гідрохлорид моногідрат - амінокислота, яка покращує обмін речовин в організмі

• динатрієва сіль етилендіамінтетрацтової кислоти (EDTA) - використовується для стабілізації вакцини

• магнію хлорид - також є стабілізатором вакцини

• етанол - стабілізує активний інгредієнт вакцини

• полісорбат 80 - емульгатор, який зв’язує складники вакцини

• натрію хлорид - є розчинником і коригує сольовий баланс вакцини

• сахароза - запобігає замерзанню та стабілізує вакцину

• вода для ін’єкцій

• Відповідно до попередньої публікації досліджень, проведених у Великій Британії, вакцина AstraZeneca демонструє ефективність 67% у запобіганні симптоматичного захворювання, викликаного новим штамом “Дельта”. При цьому, ефективність у запобіганні госпіталізації та смерті для штаму “Дельта” складає 92%.

Довідково: Щеплення проти COVID-19 ефективно запобігають тяжкому перебігу хвороби й рятують життя.

• У зоні найвищого ризику важкого перебігу та смерті від COVID-19 люди 60+, люди із супутніми захворюваннями, як-от цукровий діабет, серцево-судинні, онкологічні захворювання та ті, хто щоденно контактує з великою кількістю людей, наприклад медики, освітяни, працівники державних органів.

• Європою шириться новий штам коронавірусу SARS-CoV-2 “Дельта”, який є заразнішим та спричиняє складніший перебіг COVID-19. Він уже досяг України. Нова хвиля захворюваності очікується восени.

Ви можете вакцинуватись у найближчому центрі масової вакцинації чи пункті щеплень. Актуальний перелік та контакти є на офіційному сайті vaccination.covid19.gov.ua або за номером контакт-центру 0 800 60 20 19. Якщо ви організований колектив 50+ людей, запишіться за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 і до вас приїде мобільна бригада. Інші професійні групи попередніх етапів також щеплюють мобільні бригади. У Полтаві дізнатися про роботу центрів масової вакцинації та наявні вакцини можна за номером (095)027-51-77.

• Якщо ви вже щепились, ваша допомога необхідна, щоб захистити інших від COVID-19. Допоможіть людям, про яких ви піклуєтеся, знайти найближчий до них пункт вакцинації та записатись на щеплення.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»