A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

ЗА ПРОГРАМОЮ ПРЕЗИДЕНТА РОЗПОЧАЛАСЯ РЕСТАВРАЦІЯ ГОЛОВНОГО МУЗЕЮ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ – ОЛЕГ СИНЄГУБОВ

Дата: 08.09.2021 09:47
Кількість переглядів: 200

За програмою Президента розпочалася реставрація головного музею Полтавської області – Олег Синєгубов

 

У межах програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» в Полтаві розпочалася реставрація будівлі Краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, де не було масштабних ремонтів понад 60 років.

«Відсьогодні розпочинаються реставраційні роботи «перлини» Полтавщини – нашого Краєзнавчого музею. До цього ми йшли майже рік. Коли на наше запрошення Президент України Володимир Зеленський відвідав музей, він був вражений колекціями та експонатами. Звісно, ми розповіли й про всі існуючі проблеми з дахом, підлогою та стінами. Після чого отримали завдання реставрувати будівлю», – розповів голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов у вівторок, 7 вересня, під час презентації проєкту реставрації музею.

Над розробкою проєктно-кошторисної документації обласна адміністрація працювала десять місяців. «Перед нами стоїть непроста задача. Перше – зберегти автентичний вигляд. Друге – поєднати історію та сучасність, найновіші розробки техніки для того, щоб зробити виставкові зали та експонати презентабельнішими, інформативнішими та мобільнішими», – зауважує голова ОДА.

Він додає, що завдяки Президенту область має отримати для виконання робіт субвенцію у розмірі 105 млн грн із державного бюджету, а також із обласного бюджету на першому етапі виділять понад 11,2 млн грн.

«Нині формують команду реставраторів, до якої ввійдуть майстри, художники, архітектори та будівельники. Роботи буде проведено як всередині будівлі, так і зовні. У межах проєкту відремонтують залу для урочистостей та вестибюль. Оновлять і виставкові зали, дах, цокольний поверх. Фахівці відновляться оригінальні колони, авторський паркет, світильники та втрачені кесони», – зазначає Олег Синєгубов. 

Також у межах реставраційних робіт облаштують пандуси та інклюзивний простір на кожному поверсі. Буде зроблена сучасна гардеробна та рецепція. Майстри працюватимуть із різними матеріалами: керамікою, деревом, порцеляною. Окрім того, передбачено підігрів даху, щоб попередити зависання снігових брил. Буде облаштована сучасна система пожежогасіння.

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського заснований у 1891 році. Фонди музею – унікальне зібрання предметів старовини, побуту та народного мистецтва, у якому не лише місцевий матеріал, а й старожитності різних частин світу: Стародавнього Єгипту, Індії, Японії, Китаю, Індонезії. Справжня гордість музею – козацькі старожитності. Всього в музеї близько 300 тисяч експонатів.

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора